PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809301}
5,3 32 244
oceny
5,3 10 1 32244
3,7 10
ocen krytyków
Plagi Breslau
powrót do forum filmu Plagi Breslau

Duże zaskoczenie

ocenił(a) film na 6

Na tle innych przaśnych filmów Vegi ten jawi nie niemal jako wybitny.
Pomimo oczywistych braków cieszy mnie, że mordercą nie jest jak zwykle mężczyzna, że motywacja nie sięga dzieciństwa i zwyrodniałej matki a wykonanie zbrodni, choć zbyt epatujące makabrą, jest, wydaje się inspirowane Krajewskim.
Nawet lekko mnie ubawiło kiedy Kożuchowska wjechała w kartony.
Dwie główne bohaterki najlepsze. Mężczyźni w tym filmie to tło i to dość blade.

ocenił(a) film na 9
sen_cha

o, a ja jestem ogromnie rozczarowana grą aktorek
wydają mi się strasznie niewiarygodne, sztywne, swoje kwestie recytują
z historii dałoby się zrobić naprawdę dobry film, tylko potrzebny byłby inny reżyser

ocenił(a) film na 6
frotka_w_ultraviolecie

No tak, można było dużo więcej z tego wyciągnąć, ale to Vega. A Vega to...mistrz filmów klasy C.
Widzialam zwiastun Kobiet Mafii 2. To jest dopiero Złoty Paździerz. Ale na pewno wynik zrobi taki, że starczy na rachunki na następne 200 lat.

ocenił(a) film na 9
sen_cha

nawet nie planuję się brać za drugą część Kobiet Mafii
czuję przez skórę, że mogę pożałować

ocenił(a) film na 6
sen_cha

To z pewnością najlepsze dzieło Vegi od czasu premiery filmu "Pitbull: Nowe porządki"

ocenił(a) film na 6
Michael_van_Grand

O ile w przypadku Vegi można mówić o dziełach:)

ocenił(a) film na 7
sen_cha

Też uważam że film po prostu jest dobry dużo lepszy jak dla mnie niż słynne kobiety mafii czy pitbule.Z chęcią obejrzę kolejny w takim klimacie.

ocenił(a) film na 8
sen_cha

Bardzo mnie zaskoczył ten film. Spodziewałem się najgorszego, a tymczasem czas spędzony przy tym filmie minął błyskawicznie. Mimo że nie przepadam za oglądaniem trupów, a już na pewno nie poćwiartowanych. Postać grana przez M. Kożuchowską jest świetnie nakreślona i równie świetnie zagrana - myślę, że jeszcze do nas wróci. Cichym bohaterem jest tu dla mnie również Wrocław. Na minus wymieniam postać prokuratora, który trudno powiedzieć co w tym filmie właściwie robił.

ocenił(a) film na 6
Bemowiak

Gdyby skupić się na samej historii to moim zdaniem była bardzo dobra.
Czekam na produkcję na podstawie Mroza Remigiusza. I coś czuję, że to nie będzie rewelacja tak jak cała proza Mroza, pomimo zatrudnienia Cieleckiej.

ocenił(a) film na 1
Bemowiak

Niestety, jednym z miliarda problemów tego filmu jest to, że traktuje mieszkańców Wrocławia jak debili. Dlaczego? Jest kilka takich scen, gdzie bohaterowie biegną, np. prowadząc pościg, skręcają za róg ulicy i nagle teleportują się do zupełnie innej części miasta... Ja wiem, że jak ktoś nie zna topografii Wrocławia to tego nie zauważa, ale dla tych co ją znają, to jest jakaś totalna żenada i śmiech na sali.

użytkownik usunięty
GerwazyPompka

Tak, rzeczywiście to jest najważniejsze w tym filmie. To nie jest historia miasta i jego topografii, człowieku co ty masz w głowie. W kultowych dzierłach typu Gorączka jest dokładnie to samo, i w wielu innych filmach, a Wrocławiaczek się obraził. .

ocenił(a) film na 1
sen_cha

Oglądając to "dzieło" miałem ochotę wydrapać sobie oczy.

ocenił(a) film na 6
GerwazyPompka

Ale zwalczyłeś pokusę i obyło się bez interwencji chirurga, tak?

ocenił(a) film na 1
sen_cha

Na szczęście tak. Idę jednak wymienić okulary, bo wada wzroku na bank mi się po tym pogorszyła. To reakcja obronna oczu...

ocenił(a) film na 6
GerwazyPompka

Myślę, że nie będzie tak źle. To raczej hipochondryczna reakcja mózgu na produkt niezgodny z oczekiwaniem.

ocenił(a) film na 1
sen_cha

Możesz mieć w jakimś sensie rację. Oczekiwałem słabizny, ale dostałem tak dramatyczny koszmarek, że trudno się po tym otrząsnąć. I oby reakcja oczu wynikała faktycznie z hipochondrii...

ocenił(a) film na 6
GerwazyPompka

Wiesz...jeśli się okaże, że z oczami wszystko gra, to pozostanie tylko jedna opcja: neurolog. Czyli softowa wersja psychiatry;)

ocenił(a) film na 1
sen_cha

Nie zdziwiłbym się, gdyby po filmie Vegi wyszły mi na badaniu dziury w mózgu jak w serze. Taki szajs musi wypalać komórki mózgowe.

ocenił(a) film na 6
GerwazyPompka

Ale skoro funkcję motoryczne, poznawcze A tak ze bezcenna zdolność do sarkania pozostały nienaruszone to znaczy, że dziury nie wyjdą nawet na spektroskopii NMR;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones