PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809301}
5,3 32 244
oceny
5,3 10 1 32244
3,7 10
ocen krytyków
Plagi Breslau
powrót do forum filmu Plagi Breslau

Gdyby nie Vega...

ocenił(a) film na 1

To nie był zły pomysł... Gdyby zrobił to klasowy reżyser, bez tego całego ku..stwa, niewyspanych policjantek wyglądających i zachowujących się jak dresy menelówy, Oświecińskiego grającego jak półgłówek, debilnego prokuratora i drętwych recytowanych na siłę dialogów wyszedłby dobry mroczny kryminał. Zmarnowany potencjał.

jackc1977

Pomysł nie był zły... Był wręcz genialny! I tak, zrealizował go klasowy reżyser - David Fincher! W 1995 roku stworzył absolutne, jedyne i niepodważalne mistrzostwo gatunku, czyli kultowe "Seven". Złym pomysłem była nieudolna próba skopiowania tego arcydzieła, zwłaszcza mając do dyspozycji tak ubogi warsztat i ograniczone możliwości. To jak drukowanie fałszywych banknotów na drukarce atramentowej z nadzieją, że uda się je komuś wcisnąć.
To, co widzimy na ekranie, w 95% jest marną kopią genialnego scenariusza sprzed lat, nakręconą po najmniejszej linii oporu i przy minimalnym wkładzie własnym, jeśli chodzi o pomysł. Nieznający klasyki gatunku to oczywiście kupują - Vega w końcu nakręcił pierwszy, prawdziwy, polski thriller! Nieświadomi, że to zwykła kopia, w dodatku marnej jakości, i to właściwie pod każdym względem.

ocenił(a) film na 3
dolmis

Jeśli Vega oglądał 7, to tym gorzej dla niego. Jedyna linia obrony, jaką może przyjąć, to: Nigdy nie widziałem 7! Przysięgam!

ocenił(a) film na 5
jackc1977

@jack1977 pełna zgoda. W filmie sporo jest niepotrzebnych dłużyzn i dziwnych scen (wstawki z reporterką co chwilę, długa scena śpiewu w operze), które z powodzeniem można by zastąpić czymś co buduje napięcie czy fabułę. Do tego kilka nielogiczności. Pomysł dobry, ale zmarnowany. A już postać grana przez Kożuchowską to kompletna porażka - jakaś taka wymięta, niewyspana, ordynarna. Niby ma tajemnicę, ale nie wiadomo o co chodzi, niby ma dużą wiedzę, ale wszystko jej wisi. Szkoda, bo można było zrobić z tego naprawdę dobry film. Nawet z tą samą obsadą. Ciekawe, że to kobiety ciągnęły ten film aktorsko, bo faceci byli tu kompletnym tłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones