PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809301}
5,3 32 244
oceny
5,3 10 1 32244
3,7 10
ocen krytyków
Plagi Breslau
powrót do forum filmu Plagi Breslau

Niestety w historię nie da się uwierzyć, od początku razi sztucznością, kolejne "hollywoodzkie" sceny są kompletnie nieprawdopodobne i obrażają inteligencję widza. A scena w której polityk nie zauważa, że coś, co powinno ważyć kilogram waży 6 kilogramów to kwintesencja idiotyzmów zawartych w tym "dziele".

ocenił(a) film na 6
tomaszp_3

[SPOILER]
Filmy Vegi oceniam na ogół dobrze, ale ten jest mocno średni. Podoba mi się inspiracja znanym i cenionym "Siedem", podoba mi się odniesienie do historii, ale zgadzam się, że zawiera on wiele nieprawdopodobnych motywów. Ten nieszczęsny galopujący koń, który powoduje popłoch ludzi, kraksy, jakby przez miasto przechodziło co najmniej tsunami, jest nieakceptowalny, nawet jeśli film ogląda się z przymrużeniem oka. Nie trafiła do mnie także przemowa samej morderczyni, która głosi, że to premier i pozostali źli ludzie zmusili ją do morderstw. Oczywiście zdarzali się mordercy mściciele w realnym świecie, zdarza się, że do zbrodni popychają złe doświadczenia, ale u Vegi zostało to tak uproszczone, że aż boli. Poza tym kobieta była superinteligentna, skoro potrafiła wodzić policję za nos, skończyła prawo i historię, na pewno mogłaby sobie jakoś poradzić w życiu. Na koniec nagłe przejście policjantki na złą stronę mocy, nie, po prostu nie. Dobór aktorów w mojej ocenie na minus, do Pani Małgorzaty Korzuchowskiej podeszłam bez uprzedzeń i nie wiem, czy to wina gry aktorskiej, czy scenariusza i konstrukcji postaci, ale wyszło drętwo. Zadziorna fryzura nie wystarczy, żeby nadać komuś charakter. Plus za dość mroczny klimat no i napięcie, bo jednak ogląda się z zaciekawieniem, żeby zobaczyć jak to się skończy.

Venus_Vulgivaga

Scena gdy koń biegnie z pustym sznurem po moście, a nagle 3 auta od Heleny leży ciało przywiązane do sznura
O co chodzi?

ocenił(a) film na 6
damprz

Tak. Ewidentnie jeden z bardzo słabych punktów filmu.

Venus_Vulgivaga

Czesciowo sie zgadzam a czesciowo nie.
To ze ktos skonczyl tyle fakultetow wcale nie oznacza ze moze sie gdzies odnalezc. Pamietaj ze ona chciala pracowac w powaznej pracy a nie jako sklepowa.. a wyrzucili ja dwa razy „dyscyplinarnie”. To juz nagmatwane w papierach masz na maksa. W Polsce odnalezc sie po studiach? Ze szczesciem albo dobrymi ukladami. Jak widac morderczyni miala pecha od poczatku a jeszczedo tego dlugi i nikt jej nie pomogl, frustracja rosla..
Co do Kożuchowskiej to nie przeszla na zla strone a wyrownala rachunki. Podejrzewam ze dalej bedzie pracowala jaki dobra policjantka. A zostala wybrana dlatego ze jej krzywdy nikt nie wyprostował , nawet prawo dla ktorego ona stoi po dobrej stronie.
Nie wiem czy watek zostal uproszczony, rozmowa z matka a potem nagrania- wg mnie wszystko jest jasne, nie ma sensu się dalej rozwodzić, film bylby za dlugi a i tak widz wie o co chodzi.
Z reszta się zgadzam i z oceną...tez generalnie lubię jego filmy ale zależy które:) Niektore sa mega ale ostatnio kręci troche gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones