PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809301}
5,3 32 150
ocen
5,3 10 1 32150
3,6 9
ocen krytyków
Plagi Breslau
powrót do forum filmu Plagi Breslau

film jak dla mnie rewelacyjny,fajny mroczny klimat,zbrodnia,tajemnica z historia w tle

harkonen_mgla

Niestety, musiałbyś wydusić połowę widzów w Polsce a przemontowanie wszystkich gniotów Vegi na "Małą syrenkę" kosztowałoby tyle co PKB Stanów Zjednoczonych.

ocenił(a) film na 1
darex2709

Dlaczego wszystkich? Z każdego to co najbardziej syrenie i po kłopocie. Żadnych astronomicznych nakładów. Dwóch montażystów, dwóch psychologów, jeden kapelan i jeden syronolog. A połowa widzów to pewnie niecałe dwanaście milionów. Pestka.

harkonen_mgla

Faktycznie przesadziłem. Vega nie ma aż tak obfitego portfolio, to raz. A dwa, że jego "dzieła" można wrzucić do jednego worka z innymi dodatkami (np. piasek + g...no) i zawsze powstanie coś lepszego niż oryginał.

P.S.
Specjalista od syren to chyba syrenolog.

ocenił(a) film na 1
darex2709

I tak dzięki Vedze mamy nowy rodzsj nauki - syrenologię. Oby Nobla z dziedziny biologii za to nie dostał.

harkonen_mgla

Nobla na pewno nie dostanie ale mam nadzieję, że dostanie za swoje.

ocenił(a) film na 1
darex2709

Oj, obawiam się, zeże chrześcijańska ideologia wybaczania win jest szansą dladlna Vegusia na wyrok w zawieszeniu...

harkonen_mgla

Pożyjemy, zobaczymy... Wszystko, co zawieszone można wszak odwiedzić.odwiesić.

ocenił(a) film na 1
darex2709

Odwiesić... odwiesić... powiesić.... powiesić... Nie było by przesadą powiesić Vegę?

harkonen_mgla

Może i tak ale jeśli przykład by podziałał...

ocenił(a) film na 1
darex2709

Oj, kusisz, kusisz...

harkonen_mgla

To była tylko luźna propozycja rzucona mimochodem. A może wirus wtrąci się w nasze plany i problem mielibyśmy z głowy? Nigdy nic nie wiadomo...

ocenił(a) film na 1
darex2709

Wirus na kilka sposobów może wtrącić się w zawodowe życie wiadomego nikczemnika. Na pełną kasację bym nie liczył, ale kilkanaście miesięcy wolności od dalszego tworzenia jego papkowatych historyjek jest całkiem realne.

harkonen_mgla

Jak to mówią: "biorę, co daja". Niech będzie choćby parę miesięcy.

ocenił(a) film na 1
darex2709

Te pare miesięcy, orz jego chwiejnej psychice i wielkim ego mitomana, może pchnąć go w kierunku realizacji internetowych programów kulinarnych i kompulsywnego zajadania stresu. Całość może dać nam i kilka lat wolnosci od jego twórczej ułomności!

ocenił(a) film na 1
lukaszgonera1981

DNO. Wszystko nieprawdopodobne do bólu. Od zmartwychwstania Oświęcimskiego, przez niezauważone przez nikogo podrzucenie przez kobietę na bazarek ważącego jakieś 100 kg ciała pierwszej ofiary, niezauważone wejście do komendy policji z bezwładną ofiarą i wielkim kołem, po końcowe sceny gdy nikt nie szuka zaginionej Kożuchowskiej i panie mogą sobie spokojnie pogadać. Cały film ratuje tylko zamierzone nawiązanie do ostatniego występu Hanki Mostowiak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones