PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 724
oceny
6,0 10 1 70724
4,1 13
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Liczyłem że film będzie trzymał klimat z oryginału.. jednak tak się nie stało...i może to nawet lepiej, bo starsze filmy trzymają ów klimat.

Ale do rzeczy, film zrobiony w sposób jakby miał zmierzać szybkim krokiem ku końcowi. Szybko szybko skończmy już tą fabułę - i nagle tyle rzeczy przychodzi łatwo aktorom.

Inna sprawa to małpy rzucające ludźmi i nagle pojawia się zwykły (a może właśnie niezwykły) Captain Wahlberg i bije małpy po głowie jakby walił w poduszki. A te padają niczym trafione ciosem fatality....ale czemu tu się widzić skoro dostają prostego od samego Micky'ego Ward'a ...

Ocena 5/10 - ze względu na jednak jakiś tam trzymający się kupy scenariusz, dobrą obsadę no i troszkę kompatybilności z oryginałem.

Generał Thade był kiepski, kiepska rownież była nagła odmiana w sercach małp typu: to może pokochajmy ludzi i zatańczmy z nimi piosenkę w kółku???
...Amen.

ocenił(a) film na 4
Badynski

Tak samo jak są filmy świetne ,są też i kiepskie. Są też Arcydzieła ,a także wielkie nieporozumienia ,ale my tą skalę w tym momencie ominiemy.
Powróćmy do filmów świetnych i kiepskich czyli tych ,które można ocenić od 2 do 9.
Tim Burton z tego co pamiętam potrafił nas widzów zaskoczyć swoimi oryginalnymi ,wspaniałymi, niepowtarzalnymi dziełami na in plus. Lecz jak każdy reżyser też i Burton ma prawo do potknięcia się w tym co robi. Każdy ma prawo. Trzeba o tym pamiętać.
''Planeta Małp'' niestety jest jednym ze słabszych ,a może tym najsłabszym filmem ,które wypuścił na Świat T.B. Może chciał nas zaskoczyć czymś zupełnie innym niż do tej pory. Mnie nie przekonał do tego ''dzieła'', a uwielbiam jego twórczość.
Główny bohater jest blady i nieprzekonujący (chyba czarna postać Thade lepiej wypadła).
Charakteryzacja nie rzuca mnie na kolana.
Cała masa nielogicznych momentów od chwili odnalezienia statku przez uciekinierów (wcześniej do tego momentu nawet nie chcę rozgrzebywać).
Brak kolorystki jak w inny fantastycznych filmach Burtona.
Tak jak zauważyłeś ,nagła przemiana małp.
Nieprawdopodobna!!! waleczność Leo.
Niestety jeszcze by znalazł coś na minus.
Za sam pomysł stworzenia Małpiego Świata , małpkę za którą podążał Leo i może kilka dobrych zdjęć tylko 4/10 mogę dać. Nic więcej.
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones