PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761767}

Pod opieką wiecznego słońca

V paprscích slunce
7,3 4 415
ocen
7,3 10 1 4415
7,5 11
ocen krytyków
Pod opieką wiecznego słońca
powrót do forum filmu Pod opieką wiecznego słońca

Film o robieniu filmu w Korei Północnej. W zamyśle idealna opowieść o idealnej rodzinie w idealnym społeczeństwie.
Przedstawiona rzeczywistość jest absurdalna jak w PRL-owskich żartach. Fakt, że Koreańczycy nie wpadli na to, że filmowcy nie wyłączą kamery pomiędzy scenami oraz, że szczerze opowiedzą o tym co widzieli, jest niepojęty i jeszcze bardziej absurdalny. Odrzucając głupotę jako pierwszą nasuwającą się przyczynę, wygląda na to, że wszyscy, nawet Ci ze służb nadzorujących, pracują na niby, na pokaz – ze strachu, z obowiązku, z rozpędu … ?. Nic tu nie jest na serio, może tylko dzieci na serio cierpią.

jjareczek

Gdzie widziałeś ten film?

ocenił(a) film na 7
Snowi

Kraków, Kino Pod Baranami

ocenił(a) film na 9
Snowi

jest na c+ discovery

ocenił(a) film na 8
jjareczek

Dzieci chyba najbardziej szkoda. Faktem jest, że ciągle jestem pod wrażeniem jak człowiek potrafi zniszczyć życie innemu człowiekowi. Jednak mam wrażenie, że zwykli ludzie również zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak, ale strach jest tak wielki, że nie potrafią odmówić wykonywania tych idiotycznych scenek. Film ciekawy choć nic bardzo odkrywczego nie było. Bardzo podobał mi się podkład muzyczny. Jak ktoś zna tytuł będę wdzięczny.

ocenił(a) film na 8
kara1899

Po wyjściu z kina czułem się jak na kacu. Już sam temat filmu jest ciężki, a bardzo dobrze dobrana i przejmująca ścieżka dźwiękowa dodatkowo wbija w fotel.
Motyw muzyczny: Karlis Auzans - "Under the Sun"

jjareczek

to nie tak, że nie wpadli na to, że kamera nie była wyłączona, gdzieś czytałam, że kamerę sprawdzano codziennie pod koniec dnia i usuwano w ten sposób na ''bieżąco'' nie chciane sceny. Jednak zasługą tego, że mieliśmy możliwość obejrzenia tego w takiej wersji była druga karta pamięci zainstalowana w kamerze.

Gdyby dokument był wydany w takim stylu w jakim chcieli go Koreańczycy to i tak ociekał by sztucznością do tego stopnia, że wiadomo byłoby jak go zinterpretować, a nawet nie byłoby czego.

ocenił(a) film na 7
jjareczek

Co prawda, to prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones