PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334347}

Podać rękę diabłu

Shake Hands with the Devil
7,6 3 160
ocen
7,6 10 1 3160
Podać rękę diabłu
powrót do forum filmu Podać rękę diabłu

Właśnie skończyłem oglądanie tego filmu.Oglądałem go zaraz po filmie "Hotel Rwanda" , i choć nie są to filmy na sobotni wieczór,to serdecznie polecam je tym wszystkim,którym zależy na poznaniu prawdy,która moim zdaniem nadal jest ukrywana przed światem jak bezsilne jest ONZ.
Oba te filmy doskonale się uzupełniają i zasługują na najwyższą
ocenę . Chwała twórcom za podjęcie tego bolesnego tematu.

jag55

Ja również oglądnąłem przed chwilą te dwa filmy, i również w moim przypadku jest to sobota ;)
Zgadzam się, filmy poruszają bardzo przykry temat, bezsilność UN w obliczu niewyobrażalnej tragedii.
Uważam jednak, że 9/10 to zawyżona ocena. Reżyseria, miejscami scenariusz a przede wszystkim siła
ekspresji nie powalają tu na kolana. Powala sama historia, ale nie środki techniczne jakimi jest ona wyrażona.
Zresztą "Hotel Rwanda" moim zdaniem jest lepszym filmem i zasługuję o przynajmniej jedną gwiazdkę więcej.

Chwała twórcom za podjęcie tego bolesnego tematu.

BartekBurak

Masz rację co do mojej nieco zawyżonej oceny tego filmu. Oceniłem go bezpośrednio po zobaczeniu, i być może pod wpływem tego dramatu źle oceniłem sam "warsztat" filmu. No ale przynajmniej ocena moja będzie równoważyć trochę wartość tego filmu, bo wiem ,że co niektórzy
oceniają tu film tylko po ilości trupów ,drastycznych scen ,i w ogóle woleli by aby było tu więcej krwi i strzelaniny ,a poruszany tu temat i przesłanie filmu mało ich obchodzi.
Polecam również film,który również porusza ten temat "Sometimes in April" (Czasem w kwietniu).

ocenił(a) film na 6
jag55

Dla mnie to film o człowieku któremu naprawde cholernie żależy na tamtych ludziach obserwyjemy jego bezsilnosc złość że niec nie może zrobic bo ma związane rece . Jednak dla mnie film nie zły ale nie rewelacykny 6/10



jag55

Po zdjęciu na twoim profilu wnoszę, że jesteś fanem takich czystek jak ta w Rwandzie.

Yaroslao

Widzę że jesteś jednym z tych co nie czytają co kto pisze na temat filmu,tylko od razu próbujesz wywołać jakąś kłótnię, bo gdybyś czytał ze zrozumieniem ,to nie pisałbyś takich głupot.
Jestem pewien że nawet nie zadałeś sobie trudu aby obejrzeć ten film ,a o pozostałych na ten temat nie wspomnę.
Tak więc dla mnie jesteś tylko netowym szczylem, któremu zależy tylko na obrażaniu kogoś. Tak więc lepiej nie sil się już na jakąkolwiek odpowiedź , bo nie sprowokujesz mnie do jakiejkolwiek kłótni. Przestaję obserwować ten temat i tyle.
Co do "zdjęcia" , to nazywa się to to "awatar", gówno ci do tego co na nim jest mądralo.

jag55

Dla mnie to wygląda na Lenina. I nie ubliżaj mi chamie.

jag55

Witam,

Film jest wstrząsający, prawdziwy, nie mam pojęcia jak film tego typu może nużyć - ja od pierwszej do ostatniej minuty oglądałem z nie mogąc się oderwać myśli o tych wydarzeniach. Film "wciska" w fotel, historia zmusza do refleksji, nie pozwala zapomnieć o tych strasznych dniach.
Muzyka rzeczywiście poruszająca, główna rola także sugestywna i przekonująca, ani przez moment nie odczułem "gry aktorskiej" ale odczuwało się prawdziwe emocje.
Dla mnie to wystarczająco aby dać 10/10
Takich filmów się nie zapomina, tych wydarzeń nie sposób zapomnieć

ocenił(a) film na 4
jag55

film nie jest dość słaby właśnie dlatego że zabrakło choć jednej krwawej sceny przez to jest nijaki :(

Może dla kogoś kto nic nie czytał na temat tamtych wydarzeń jest ciekawy ale dla mnie nie jest odkrywczy ani wstrząsający aktorstwo jest najwyżej średnie szkoda że się lepiej nie postarali na ten film :(

ocenił(a) film na 8
blysk_2

Jak szukasz krwawych scen, to polecam teksańską masakrę piłą... czy teksańską piłę... czy jak tam.
To jest właśnie siła tego filmu, on nie potrzebuje efekciarstwa, ba, efekciarstwo by film o takiej tematyce zabiło, stałby się śmieszny, tego nie można pokazać, tego się nie da pokazać.

ocenił(a) film na 8
kagwo77

Film jest dobry. Moim zdaniem najlepszy z tych, które zrobiono o tych wydarzeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones