PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334347}

Podać rękę diabłu

Shake Hands with the Devil
7,6 3 160
ocen
7,6 10 1 3160
Podać rękę diabłu
powrót do forum filmu Podać rękę diabłu


Oglądałem tetralogię (Hotel Ruanda, Shooting dogs, Czasem w kwietniu i Smetimes in April). W mojej ocenie Hotel ruanda jest najslabszy - zbyt hollywodzki - natomiast najlepsze są, porównywalnie - Czasem w kwietniu i Shaking hands...Dlaczego?
Oba filmy mają inną poetykę. W Sometimes wspaniałe są moim zdaniem monologi bohatera oraz przerażająca głębią swego smutku nostalgia. Shaking to przede wszystkim:
1. Wspaniała muzyka (szukam usilnie Soundtracku - moze ktos gdzies widzial?)
2. Wspaniałe zdjęcia,
3. Niezły scenariusz,
4. I... to najbardziej brutalna ekranizacja ludobójstwa, ale o to chyba chodzi, aby zrozumieć, ze raptem 15 lat temu, wcale nie tak daleko od Europy dokonano najszybszej (100 dni) eksterminacji największej liczby ludzi (1.000.000) przy użyciu potwornie brutalnych metod.
Gdyby ktoś widział gdzieś soundtrack będę wdzięczny za info chodzi oczywiście o Shaking hands,

T

phaestos_2

Scieżka dżwiękowa to Ismael Jo "Jammu Africa".

A przy okazji - ciekawa jest tam osoba mjra stefana Steca (a nie Steka, jak błędnie podano), polskiego oficera pracującego w siłach UNAMIR. To już jest niemal postać legendarna. Przyznam szczerze, ze ta polska flaga na jego ramieniu napawala mnie dumą z własnego kraju - zwl. jeśli weźmie się pod uwagę tamte egzotyczne klimaty. Szkoda, że tak w sile wieku umarł.

ocenił(a) film na 8
phaestos_2

Zgadzam się, fenomenalne zdjęcia i ta muzyka... coś fantastycznego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones