6,0 40
ocen
6,0 10 1 40
23
chce zobaczyć
{"id":"650581","linkUrl":"/film/Podr%C3%B3%C5%BC+z+baga%C5%BCem+podr%C4%99cznym-2011-650581","alt":"Podróż z bagażem podręcznym"}
Detektyw usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci mężczyzny na niewielkiej wyspie.

Pewien detektyw podejmuje kolejną próbę rozwikłania zagadki tajemniczej śmierci 30-letniego mężczyzny, która miała miejsce na niewielkiej, rządzącej się swoimi prawami wyspie. W tym celu – bez większej wiary w powodzenie - udaje się w podróż na miejsce zdarzeń. Usiłowania dotarcia do prawdy również i tym razem okazują się bezskuteczne.Pewien detektyw podejmuje kolejną próbę rozwikłania zagadki tajemniczej śmierci 30-letniego mężczyzny, która miała miejsce na niewielkiej, rządzącej się swoimi prawami wyspie. W tym celu – bez większej wiary w powodzenie - udaje się w podróż na miejsce zdarzeń. Usiłowania dotarcia do prawdy również i tym razem okazują się bezskuteczne. Prowadzone przez niego śledztwo nabiera jednak coraz bardziej osobistego charakteru. Quasi-detektywistyczna, conan-doylowska konwencja filmu ustępuje miejsca autorskiej refleksji na temat "spraw ostatecznych". Film inspirowany prozą Franza Kafki – powieścią "Proces" oraz opowiadaniem "Myśliwy Grakchus".

studio
Horizon Films / Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego
inne tytuły
Film kręcony był w Krakowie (Polska) oraz w miejscowości Pag (Chorwacja).
  • Do obejrzenia :)

    sermonizm ocenił(a) film na

    http://www.youtube.com/watch?v =lGVzKOW5iOc

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.