PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832177}

Podwodna pułapka 2: Labirynt śmierci

47 Meters Down: Uncaged
4,6 3 301
ocen
4,6 10 1 3301
3,0 3
oceny krytyków
Podwodna pułapka 2: Labirynt śmierci
powrót do forum filmu Podwodna pułapka 2: Labirynt śmierci

1) Czy pokazane w filmie maski umożliwiające rozmowe naprawdę istnieją?
2) Jak to możliwe, ze pod woda słuchano muzyki?
3) Czy dziewczęta nie zginęłyby na skutek dekompresji?
4) Czy możliwe jest zanurzenie w takiej masce bez ściskania nosa i wyrównywania ciśnienia?
5) Czy rekin mógłby żyć w cenocie?

użytkownik usunięty
Anturium

6) Czy race serio działają pod wodą?

tak

Anturium

google

miko1980

ej, bez chamstwa

Anturium

TO TYLKO FILM LUDZIE, ŻADEN DOKUMENT ITP

ocenił(a) film na 2
fox6891

Ale to nie film science-fiction, więc realizm powinien zostać zachowany. Jedna czy dwie nielogiczności wciśnięte tu czy tam dałoby się przełknąć, ale nie tyle na raz i to tak wyeksponowane.

ocenił(a) film na 7
cyfrowy_baron

Filmy z Jamesem Bondem też nie są science-fiction lecz doszukiwanie się w nich realizmu i wychwytywanie naiwności świadczy jedynie o głupocie widza.

ocenił(a) film na 3
Anturium

1) Oczywiście. Sam posiadam maskę pełnotwarzową Neptun Space, która notabene jest rewelacyjna. Można do niej dokupić moduł GSM. Zasięg rozmów około 200 metrów.

ocenił(a) film na 5
mediaweb

Rozmawiać mogą ale jak się słyszą jak uszy są poza maską w wodzie?

ocenił(a) film na 3
CelineMarie

To akurat nie problem, gdyż woda jest lepszym nośnikiem dzwięku niż powietrze, każdy nurek Ci to powie że pod wodą słuchać każde pierdniecie :)
Tu masz pokazany nadajnik do mojej maski akurat, z tego co widzę, po prostu jest głośnik który dotyka ucha - żadna filozofia https://www.youtube.com/watch?v=uqm08HlHD3Y

CelineMarie

No właśnie

ocenił(a) film na 2
Anturium

1. tak, to jedna z zalet masek pełnotwarzowych
2. woda świetnie niesie dźwięki
3. jestem w trakcie oglądania, więc jeszcze nie wiem ;)
4. jest kilka sposobów wyrównywania ciśnienia - można np. przełknąć ślinę i wtedy zaciśnięcie nosa nie jest potrzebne.
5. żeby odpowiedzieć na to pytanie, to nie wystarczy być nurkiem ;) Nie wiem

Mnie się póki co rzuciły w oczy trzy irytujące drobiazgi: brak płetw i zanurzanie się głową w dół i machanie łapami, jakby pływały żabką. Ja wiem, że to nie dokument, ale przynajmniej te płetwy jakoś by ratowały sytuacje, nie wiem czemu brak płetw scenarzyście wydał się lepszym pomysłem niż ich użycie :D

Do tego dziewczyny zachowują się, jakby były drugi raz pod wodą i np. wpadły w panikę przy dość standardowym wydarzeniu jakim jest zgubienie się w mącie - aczkolwiek tu oczywiście rozumiem, skąd taka decyzja, bo gdyby były opanowane, to by było nudno ;)

ocenił(a) film na 2
Anturium

Uzupełniam odpowiedź na pytanie nr 3: dziewczyny znajdowały się (chyba przez cały film) na płytkiej głębokości, więc brak dekompresji by ich nie zabił. Popełniły jednak szkolny błąd, bo podczas awaryjnego wynurzania nie wolno wstrzymywać powietrza - wręcz przeciwnie, należy je powoli wypuszczać. Wynurzając się nawet z niewielkiej głębokości nie wolno wstrzymywać powietrza (ogólnie nurkując ze sprzętem nie wolno wstrzymywać powietrza nigdy, na żadnym etapie nurkowania), bo może dojść do uszkodzenia płuc (niekoniecznie do śmierci - to zależy od głębokości i ilości powietrza w płucach). W skrócie wygląda to tak, że na głębokości 10m pełne płuca powietrza = 2x pełne płuca powietrza na powierzchni ;)

Cały film oceniam bardzo słabo - ani nie był straszny, ani nie trzymał w napięciu, a realizm (nawet pomijając mordercze rekiny) oceniam na 0/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones