PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34888}

Pojutrze

The Day After Tomorrow
6,8 223 356
ocen
6,8 10 1 223356
5,5 21
ocen krytyków
Pojutrze
powrót do forum filmu Pojutrze

-100 stopni C

ocenił(a) film na 3

Ja rozumiem, że film to rozrywka... ale gdy widzę jakieś totalne nonsensy naukowe, czy fabularne
to po prostu przeszkadza mi to w odbiorze filmu.
Dobra mogę im uwierzyć na słowo, że temperatura może spaść nawet do -100 stopni C w kilka
godzin, że olbrzymia burza zasysa zimne powietrze z kosmosu, ok. Ale po cholerę te sceny
zamarzania ludzi i rozgrzanego sprzętu w parę sekund? Ubrany na zimowo człowiek w temperaturze
-100 C może przetrwać dużo dłużej, ba, nie od dziś stosuje się w medycynie krioterapię gdzie
prawie nagi wchodzi do komory z -110 C i po kilku minutach wychodzi zdrowszy ! ...ale oczywiście
efekciarstwo Emmericha ponad wszystko.
I w dodatku te wymiotne patetyczne teksty i tatuś, który chce przejechać samochodem setki
kilometrów po kilkumetrowej warstwie świeżego puchu...
Czy filmy nie mogą być nieco bardziej logiczne?

ocenił(a) film na 6
damed

Oczywiście masz rację, nie da rady zamarznąć tak szybko po prostu w tej temperaturze, ludzie musieliby zamarzać w tym tempie przy niewiarygodnie silnym wietrze. W kosmosie nie ma powietrza, powiedziałbym z górnych partii atmosfery ;p. Teksty tragiczne, ale do tego jesteśmy przyzwyczajani już od dekad, taki Amerykanie mają styl- patos wylewający się uszami. Mróz goniący ich niczym jakiś psychopata z siekierą, zatrzaskiwanie mu drzwi przed "nosem", to była chyba najgorsza scena w filmie. 60 mil z buta przy temperaturze - 100 stopni, bez komentarza. Powiem tak 6/10 dałem za efekty specjalne, bo przeważnie dla tych oglądam takie produkcje, gdybym je pominął, to 2/10, może 3. Najlepszy film katastroficzny jaki widziałem, to Superwulkan z 2005 roku.

Aldirien

Supergowno raczej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
kore_lbn

Bardzo fajny artykuł.

ocenił(a) film na 5
damed

I szkoda tylko Jake'a, ze w tym zagrał.

damed

-100 stopni to temperatura w której większość cieczy jest już dawno w stanie stałym a nawet wiele gazów staje się cieczami np. CO2 wrze!! przy -78,5st C. Zakładając obniżanie się temperatury w tempie super frost jest możliwe takie zamarzanie. W warunkach labolatoryjnych takie obniżenie temperatury jest możliwe do wykonania, ale chyba nieprędko osiągniemy tak dokładne odzwierciedlenie wyniku spadku temperatury na żywe komórki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones