PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8762}

Pola śmierci

The Killing Fields
7,7 14 883
oceny
7,7 10 1 14883
7,2 4
oceny krytyków
Pola śmierci

Rok 1972. Sydney Schanberg (Sam Waterston) zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent New York Timesa. Jego zadaniem jest relacjonowanie nasilających się zamieszek pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Asystent Sydneya - Dith Pran (Haing S. Ngor) to mieszkaniec Kambodży, dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Dith jest niezastąpiony jako tłumacz, mediator, ale także jako przyjaciel. Kiedy w kwietniu 1975 roku zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh, życie przyjaciół ulega nieodwracalnej zmianie, a Pran trafia do obozu pracy.

opis użytkownika

Adaptacja prawdziwej historii doktora Ditha Prana, opublikowanej w New York Times przez korespondenta Sidneya Schanberga, opisującego wycofanie się wojsk amerykańskich z Wietnamu w 1975 roku. Schanberg był naocznym świadkiem ówczesnych wydarzeń.

Sydney Schanberg (Sam Waterston) korzysta z pomocy swojego kambodżańskiego przyjaciela i tłumacza Ditha Prana (Haing S. Ngor) przy zdobywaniu wewnętrznych informacji. Schanberg ma możliwość uratowania Prana, gdy armia amerykańska ewakuuje wszystkich kambodżańskich obywateli. Zamiast tego, reporter zmusza swojego przyjaciela, aby został i nadal przesyłał mu wiadomości z ostatniej chwili. Mimo że jego rodzina zostaje wywieziona helikopterem z Sajgonu, Dith Pran zostaje z Schanbergiem, aby zaaranżować ucieczkę Prana, ale Kambodżanin zostaje pojmany przez ekstremistyczne ugrupowanie lokalnych komunistów. Walczy desperacko o przetrwanie w barbarzyńskich warunkach, jakie panują w obozach reedukacyjnych Czerwonych Khmerów. Jego sytuacja ironicznie kontrastuje z komfortem, w jakim żyje jego przyjaciel, który go zostawił. Tymczasem Schanberg odbiera nagrodę Pulitzera za swój reportaż z Kambodży. Uroczyście przyrzeka Dithowi, że go uwolni i wywiezie z państwa Khmerów. Pran desperacko walczy o przetrwanie, doświadczając wielu okrucieństw i próbując uciec na własną rękę. Nie opuszcza go naiwna wiara w to, że samotny człowiek może wyjść cało z tego piekła.

Richard21
opis użytkownika

Film oparty na autentycznych wydarzeniach.
Rok 1972. Sydney Schanberg (Sam Waterston), korespondent "New York Timesa", zostaje wysłany do Kambodży, skąd ma przekazywać relacje o walkach armii rządowej z partyzantką Czerwonych Khmerów. Jego tłumaczem zostaje Dith Pran (Haing S. Ngor), mieszkaniec Kambodży, doskonale zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Gdy w kwietniu 1975 roku wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą kraju - Phnom Penh, Amerykanie ewakuują się. Pozostaje jedynie garstka dziennikarzy. Dith Pran dostaje się do obozu pracy, w którym panują skrajnie trudne warunki. Desperacko walczy o przetrwanie. Schanberg po powrocie do USA odbiera za swoje reportaże nagrodę Pulitzera. Chce pomoc przyjacielowi i wydostać go z Kambodży. 

Mikael
opis użytkownika

Kambodża. W kwietniu 1975 roku wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh. Reporter Sydney Schanberg (Sam Waterston) namawia swojego tłumacza Ditha Prana (Haing S. Ngor), aby został w mieście i przesłał mu najnowsze wiadomości. Pran trafia jednak do obozu koncentracyjnego. Tymczasem Schanberg po powrocie do Stanów Zjednoczonych otrzymuje nagrodę Pulitzera.

Redox
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones