PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775672}
4,5 10 989
ocen
4,5 10 1 10989
2,3 9
ocen krytyków
PolandJa
powrót do forum filmu PolandJa

miałem okazję zobaczyć film na premierze. dla tych co lubią soczysty humor i dobre aktorstwo nie powinni być zawiedzeni. film porusza wątki, które są na czasie i dość bezpardonowo ukazuje polską rzeczywistość ;) jak zastanawiacie się czy wybrać się do kina to powiem krótko .... Radziwiłowicz,Bobrowski,Chabior ... miłego oglądania ;)

ocenił(a) film na 10
wilczek91

są sceny seksu/ dużo????

ocenił(a) film na 1
wilczek91

Chyba musisz mieć coś wspólnego z produkcją tego filmu inaczej w żadnym razie nie dał byś 7 bo za co? Za nowy pomysł na komedię ? Tzn komedia która nawet w jednym fragmencie nie jest śmieszna. A może za wątki które są niespójne i urywają się w połowie filmu. A nie, wiem już za co, za to że 1/3 filmu to zbliżenia na ludzi którzy żrą kebaba. Więc nie oszukuj i nie naciagaj ludzi na wydawanie kasy na taką szmirę.

ocenił(a) film na 8
maran_hand

no cóż, poczucie humoru to chyba sprawa bardzo subiektywna. ja dałem 8. dlaczego? otóż dlatego, że film świetnie oddaje naszą wielkomiejską rzeczywistość. nie wiem, może nie masz z tym styczności, dlatego tego nie czujesz. parę razy się pośmiałem, ale generalnie refleksja była dość smutna. co wg mnie jest dużym walorem filmu. no ale podobno o gustach się nie dyskutuje ;)

wilczek91

Ja się jak najbardziej zgodzę. Film oglądało mi się przyjemnie, co i raz byłam rozbawiona ukazaniem codzienności i scen, z którymi łatwo, np. mi, się było utożsamić. Do tego naprawdę świetna obsada, która w ogóle zachęciła mnie do pójścia na film i na której się nie zawiodłam

ocenił(a) film na 7
karbrzo

Zwłaszcza Kuna, nie znałem jej od tej strony :)

torinho

nie przepadam za Kuną. już mi się jakoś "przejadła". choć jej wątek był ciekawy i dający do myślenia

wilczek91

nie jest to typowa komedia. ale sporo znanych nazwisk sprawia, że dobrze się to ogląda

ocenił(a) film na 7
dariusz_kwiecien

Ja miałem pewne wątpliwości co do wątku Gierszała, choć cały film na ogół mi się podobał.

ocenił(a) film na 10
Novakovsky

jest u goły gierszał?

dariusz_kwiecien

A mi akurat podały się wszystkie wątki oprócz wątku Bobrowskiego. Nie mówię, że był źle zagrany, ale nie pasował do koncepcji.

ocenił(a) film na 7
Martarut

A mi się właśnie najbardziej podobał

ocenił(a) film na 7
wilczek91

Podzielam opinię, film bardzo, ale to bardzo aktualny. I może kwestia tego, czy ktoś traktuje film jako humorystyczny zależy też od tego, jak dużo dystansu do nas samych posiadamy, ale też od tego, w jakim środowisku żyjemy.

Novakovsky

zdecydowanie się zgadzam. Aktualność filmu to jak dla mnie największy atut. Odbiór humoru to bardzo indywidualna kwestia

ocenił(a) film na 3
wilczek91

Film jest naprawdę słaby. To fatalnej jakości zlepek różnej maści gagów, przypadkowo dobranych scen o różnym charakterze, co w konsekwencji doprowadziło do stworzenia kreatury, którą lepiej unikać z daleka. Gdyby jeszcze trzymano się początkowo obranej konwencji, tj. typowej "polskiej" komedii o korporacji, miłości z przeplatanymi historyjkami rodem z YAFUDA to "PolandJa" mogłaby być możliwa do strawienia w asyście odpowiedniej ilości alkoholu. Niestety ktoś wpadł na iście genialny pomysł, aby do tejże sztampowej i niskiej lotów "komedii" w niewiadomym celu wpleść wątki pseudoegzystencjalne (UWAGA SPOJLER) - pod postacią cierpiącego na ptsd żołnierza, czy nawracającego się ojca marnotrawnego i innych temu podobnych rarytasów. Film, jak dla mnie nie ma większego sensu, jest bezcelowy. Na plus Gierszał i motyw z wężem, Chabior i Radziwiłowicz, ale poza tym - słabo, oj słabo.

wilczek91

Dobre aktorstwo, oryginalny humor- według mnie też film godny uwagi :)

e_grabwa

Zwłaszcza Kuny!

Martarut

Kuna super, ale dla mnie Chabior też godny uwagi :)

krawcoanet

A Bobrowski? :)

ocenił(a) film na 7
Martarut

No raczej, to był najlepszy wątek moim zdaniem

Martarut

Bobrowski też bardzo na plus, ich wątek też najbardziej mi się podobał :)

krawcoanet

No, to rozumiem :)

ocenił(a) film na 7
Martarut

to samo pomyślałem, szkoda, że tak dużo czasu tak zdolna aktorka traci na seriale

ocenił(a) film na 7
torinho

Tutaj jej rola była wręcz fenomenalna!

Novakovsky

nie traci czasu na seriale, Barwy szczęścia to sens życia wielu babć :) i mam w sumie też. Nie mówiąc o gratyfikacjach. Role w teatrze to główna droga samorealizacji, filmy są złotym środkiem.

ocenił(a) film na 5
e_grabwa

Z tym humorem to tak bardzo śladowo. Bywało zabawniej w polskich filmach.

e_grabwa

humor jest kwestią dyskusyjną. choć, jak dla mnie największą zaletą tego filmu jest obsada ;)

ocenił(a) film na 7
wilczek91

No dokładnie, mi też się podobała.

ocenił(a) film na 5
wilczek91

Istotnie. Polskie,współczesne przywary w krzywym zwierciadle. Może jednak w zbyt krzywym.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones