PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775672}
4,5 10 968
ocen
4,5 10 1 10968
2,3 9
ocen krytyków
PolandJa
powrót do forum filmu PolandJa

Po wczorajszej premierze i obejrzeniu całego filmu - mogę śmiało powiedzieć że jest to film na który naprawdę warto pójść do kina. Jest co prawda dość 'nietypowy' jednak każdy odnajdzie tam wątek z życia (polaka) wzięty. Nie ma tak ckliwej historii o miłości i wątku dramatu który pojawia się w każdej polskiej komedii stąd zapewne (niektóre) krytyczne podejście do filmu. Jednak o gustach się nie dyskutuje, dlatego ze swojej strony mogę polecić :)

nesteti

Też mi się podobał fakt, że film nie jest typową, ckliwą komedią romantyczną. Zabawny, poruszający aktualne wątki no i do tego przyjemna oprawa muzyczna

aniawicher96

ale chyba nikt się po tym filmie nie spodziewał komedii romantycznej ;) widząc tym bardziej jego zwiastun

ocenił(a) film na 7
nesteti

To prawda, dawno nie było takiego polskiego-czeskiego filmu, za to go doceniłem. Może kolejny film w tej samej konwencji byłby już trochę słaby, co nie zmienia faktu, że akurat ten film był bardzo in plus.

Novakovsky

oryginalny i z pomysłem. Przeskakiwanie między wątkami też, akurat mi, przypadło do gustu. Zabawnie ale też nieco refleksyjnie

ocenił(a) film na 7
czeresniak2690

Moim zdaniem wątki mogłyby być bardziej powiązane między sobą, bo jednak były splątane bardzo, bardzo luźno, i brakowało nieco poczucia, że ci ludzie tworzą jedno społeczeństwo. Ale z drugiej strony nie ma co oczekiwać ideałów. Film zasłużył na 7/10 jakie mu dałem, nie mniej, ale też nie więcej.

Novakovsky

Fakt, wątki mogłyby być bardziej powiązane ale nadal, dobrze się to oglądało. Bądź co bądź, wszyscy i tak lądowali w jednym, łączącym ich miejscu ;)

kasko_nowak

A tam, i tak jest nieźle.

Martarut

Pewnie, że jest nieźle, film jest dla mnie miłym zaskoczeniem w kategorii polskich komedii ostatniego czasu ;)

kasko_nowak

Ja bym dodała, że może wynikało to z niekonwencjonalnego schematu zastosowanego w filmie, no i całkiem niezłej gry aktorskiej.

ocenił(a) film na 7
Martarut

tzw "czeski film"? mi to też odpowiadało

Martarut

Tak, ten schemat mnie akurat wciągnął i jeszcze przyjemniej mi się film oglądało. Na pewno film jest dającą do myślenia, oryginalną komedią, tak jak wspomniałaś Martarut- zastosowany schemat jest oryginalny

ocenił(a) film na 7
kasko_nowak

Dawno w Polsce nikt czegoś takiego nie zastosował

kasko_nowak

patrząc, jak ostatnio konstruowane są filmy to chyba norma. zawsze oczywiście jest problem z wyważeniem ile tych wątków powinno być. za mało to film będzie nudny i przewidywalny, a jak za dużo to, że brak powiązania...mamy tutaj cienką granicę

czeresniak2690

Mi brakowało jakiegoś połączenia wszystkich wątków na koniec filmu, choc mimo to oczywiście wyszłam zadowolona z kina. Nie zmienia to faktu, że zawsze jest coś, co można poprawić :)

Novakovsky

To chyba coś, co warto docenić, a nie przaśny, erosomański humor w klasycznym wydaniu.

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

dokładnie, to prawie "Guzikowcy" Zelenki.

ocenił(a) film na 7
nesteti

Chwała Bogu, że nie był to kolejny chłam pokroju Kac Wawy. Tutaj akurat dało się nastroić do zadumy i refleksji.

ocenił(a) film na 7
torinho

true, wyszedłem z seansu trochę nieobecny, zastanawiałem się, dlaczego do jasnej nie zmienię w końcu pracy.

Novakovsky

Jak wszyscy którym do gustu przypadła rola Kuny:)

torinho

jak dla mnie nikt tak clenie nie podsumował naszego poletka tak dobrze jak zrobiono to w tym filmie

ocenił(a) film na 5
nesteti

Zbyt wulgarny ale istotnie-pewne przesłania życiowo -filozoficzne są. Mogłyby być jednak ujęte mniej trywialnie.

Mila1505

Tyle, że wkradła się tu niestety polityka. Ten film niestety obraża nas Polaków. Rzeczywistość nie wygląda tak jak w filmie. Bogata Warszawka ? A gdzi
e reszta Polski ? Przepraszam ale to nie Polacy podkładają bomby i zabijają muzułmanów. Ten film jak dla mnie jest za bardzo przesycony lewicową propagandą. No i jeszcze rozbili Cayenne

ocenił(a) film na 5
kapitanbols

Bzdury pleciesz. Niby z której strony obraża? Że narodowców przerysował? Zauważ, że wszystkim grupom się po trochu w tym filmie oberwało. A finalnie ten żołnierz i jego monolog o kraju? To nie było właśnie propolskie? Moim zdaniem było i to bardzo.

nesteti

nie da się odmówić przekazu dla tej produkcji. choć obraz naszej polskiej rzeczywistości nie jest zbyt optymistyczny

nesteti

"G" owinięte w kolorowy papierek i tyle recenzji dla tego "arcydzieła"

użytkownik usunięty
kolega69

Fak jest to bardzo mądry film szkoda tylko że prawie nikt go nie docenił.

Dość mocny. Ale komedią bym tego nie wymyśliła nazwać.

użytkownik usunięty
_eFFcia_

Fakt ale może to dla tego że jest to ambitna komedia.Których w naszym polskim kinie mało/

ocenił(a) film na 1
nesteti

Zapłacili Ci, żebyś ten komentarz dodał? Jakie przesłanie?

ostry_cenzor

Otóż to!

ocenił(a) film na 2
nesteti

Filmowi brak jakiejkolwiek logicznej spójności, wizualnie brzydko, mało zabawnie. Akcja pędzi jak ekspres do kawy a jednak nie posuwamy się do przodu. Brak ckliwych wątków? Tatuś w suvie? Anioł śmierci - WTF?! Roma Gąsiorowska uskutecznia aktorska prostytucję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones