PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849661}

Polot

5,1 5 091
ocen
5,1 10 1 5091
3,5 13
ocen krytyków
Polot
powrót do forum filmu Polot

Po zobaczeniu trailera już widzę, że znowu nie słychać. Czemu w polskich filmach notorycznie trzeba się domyślać co aktor powiedział? Chodzi o scenę narady przy stole, aktor odpowiada „po to żeby wam nie skubnąć wagi”? to jest po polsku w ogóle? Film zapowiada się fajny ale to doprawdy irytujące. Warto gdzieś zamieścić scenariusz, żeby sobie można było doczytać to czego się nie da usłyszeć.

ocenił(a) film na 4
Filip_Kir

Powiedział Czyli za to jak mnie skubnąć tak? , ale rzeczywiście słabo słychać...

Filip_Kir

Dobrym rozwiązaniem jest oglądać polskie filmy z napisami (wiem, że nie dotyczy to kina), ale na jakimś Netflixie zawsze tak oglądam polskie filmy.

ocenił(a) film na 5
Filip_Kir

ja, powiem szczerze, nie słyszałam wielu kwestii, bo były wybełkotane. Potem już starałam się patrzeć na usta bohaterów, żeby ułatwić sobie odbiór

ocenił(a) film na 3
Filip_Kir

No bez przesady, żeby polskie filmy oglądać z napisami. Audi w tych produkcjach jest tak niedorobione, że uszy więdną. O dziwo da się zrobić film w którym słychać co mówią, wystarczy chcieć (W lesie dziś nie zaśnie nikt). Pierwszy od długiego czasu i nie film z lat '80 w którym wyraźnie słychać co mówią, kiepscy bo kiepscy ale ich słychać przynajmniej, aktorzy.

ocenił(a) film na 7
Filip_Kir

Aby dowiedzieć się, że młody na komisji mówi że w tym modelu nie maluję się osłony na granatowo bo powoduje przegrzanie to rzeczywiście musiałem włączyć napisy...

ocenił(a) film na 6
Filip_Kir

Tylu mamy ludzi super zdolnych w filmach- twórcy, operatorzy, aktorzy itp. a z nagłośnieniem jak nie potrafiliśmy sobie poradzić, tak nadal nie potrafimy, choć mam wrażenie, że jest coraz gorzej;(((. A ten film to już tragedia jeżeli chodzi o słyszalność tekstu.

Filip_Kir

Co do dźwięku to absolutna zgoda. To jakieś przekleństwo większości polskich filmów. Może i wątek miłosny płytki jednak pod względem lotniczym bez zarzutu. Poza tym film był film głównie o pasji lotniczej (ojciec, syn) i tu się według mnie udało.

ocenił(a) film na 7
aszumowski

Racja Niech sobie inni obejrzą film pt Wiatr, tam też wątek miłosny schodzi na dalszy plan. Liczy się pasja a nie schematy miłosne.

Filip_Kir

Powiedział nie w trailerze a teaserze, to po pierwsze. Po drugie powiedział "czyli za to jak MNIE skubnąć, tak?" ale MNIE było słyszalne jako NIE. Czasami tak się dzieje i można to wyłapać jedynie na żywo do powtórki ale tylko jeżeli się to wyłapało.

Filip_Kir

Dykcja i notoryczne seplenienie u młodych aktorów to jedno, ale w Polsce przede wszystkim nie praktykuje się postsynchronizacji, czegoś co na zachodzie jest standardem. Może to kwestia braku czasu podczas postprodukcji, może kontraktów z aktorami, którym płaci się wyłącznie za dzień zdjęciowy (Hollywood zupełnie inaczej przygotowuje kontrakty), a może budżetu produkcji ogółem. Tak czy siak tego w Polsce nie ma, nie licząc produkcji TVNu, które są mizerne artystycznie, ale przynajmniej słychać w nich dialogi. Polecam film dokumentalny dostępny na Canal+, Robiąc szum czyli o dźwięku w filmie. Mnóstwo wartościowych informacji można się z niego dowiedzieć

ocenił(a) film na 5
Filip_Kir

Fakt, to kolejna polska produkcja na dzień dobry spartaczona dźwiękowo. Nie słychać co mówią postaci, za to muzyka i inne efekty w tle głośne.

ocenił(a) film na 3
Filip_Kir

Nauczyli się od zasrańca P. Vegi (przykro mi ale inaczej nie da się go nazwać), no i kręcą te "dzieła sztuki", w których dialogi są w większości beznadziejne (np Banksterzy).
Nie zapominajmy o bohaterze niemal, że wszystkich filmów i seriali ostatnich lat, czyli PAPIEROSIE!!!!!! Zejbista technika grania papierosem, moim zdaniem, żeby:
Po 1:
Wydłużyć czas trwania arcydzieła gniota, bo Netflix (czy inna tam .....) płaci to wymaga
Po 2:
Wyobraźnia twórców jest ograniczona i nie mają pomysłu jakby napisać dialog z sensem
Po 3:
Twórcy podczas ujmujących scen z papierosem daje nam, widzom chwilę na ogranięcie, co się tu się właśnie odjebało????
Po 4:
Znakomity aktor ma okazję zaprezentować nam swój talent i warsztat umiejętności aktorskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones