Film

The Night Before

1988 1 godz. 25 min.
6,6 871
ocen
6,6 10 871
358
chce zobaczyć
{"id":"8786","linkUrl":"/film/Poprzednia+noc-1988-8786","alt":"Poprzednia noc","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/86/8786/6993377.2.jpg"}
Winston wybiera się z Tarą na bal maturalny. Przez pomyłkę trafiają do dzielnicy slamsów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Winston Connelly budzi się w środku nocy na ruchliwej ulicy. Nie pamięta, jak się tam znalazł. Ma na sobie przybrudzony smoking. Przez kolejne godziny przypomina sobie, co się stało. Zaprosił na bal maturalny Tarę, koleżankę ze szkoły. Razem jechali na przyjęcie samochodem jego ojca. Pomylił drogę i znaleźli się w dzielnicy slumsów. TerazWinston Connelly budzi się w środku nocy na ruchliwej ulicy. Nie pamięta, jak się tam znalazł. Ma na sobie przybrudzony smoking. Przez kolejne godziny przypomina sobie, co się stało. Zaprosił na bal maturalny Tarę, koleżankę ze szkoły. Razem jechali na przyjęcie samochodem jego ojca. Pomylił drogę i znaleźli się w dzielnicy slumsów. Teraz jest sam, nie ma ani samochodu, ani portfela i nie wie, co się stało z Tarą. Winston jest w niezłych opałach, tym bardziej, że jakiś podejrzany typ podąża jego śladem.

studio
Kings Road Entertainment / Zealcorp Productions Limited
data produkcji
1988
tytuł oryg.
The Night Before
inne tytuły
Ubiegłej nocy (alternatywna pisownia) Polska
Poprzednia noc Polska
Więcej...
Dylan McDermott był brany pod uwagę do roli Winstona Connelly'ego.
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Keanu Reeves pozytywnie.

  Lid34 ocenił(a) film na 7

  Nieczęsto widzę tego aktora w lekkich filmach. Są to albo dramaty, fantastyki, lub filmy pokręcone "Feeling Minnesota". W poprzedniej nocy podoba mi się scena gdy po wypiciu czegoś mocniejszego zaczyna tańczyć w jakiejś spelunie. Dość zabawna scena.

  5
  • Świetny!

   krdor ocenił(a) film na 9

   Połączenie lekkich komedii młodzieżowych z lat osiemdziesiątych [16 świeczek czy Wolny dzień Ferrisa B. itp.] z filmami w stylu: Po godzinach, Mila cudów czy Ucieczka w noc. Dawno tak się nie ubawiłem. Lubię takie klimaty. 9 pkt

   3
   • Mam sentyment do tego filmu

    Lucynica

    widziałąm go wiele lat temu :) niezły klimat no i fajny Keanu :D 7/10

    1
    • Jako dziecko przełomu lat 70 i 80 uwielbiam takie klimaty

     colisa ocenił(a) film na 8

     Kolejny młodzieżowy film z lat 80. Świeży, bezpretensjonalny, o wiele lepszy od tego dzisiejszego chłamu. Wielki sentyment, kaseta VHS zajechana. Keanu idealnie nadawał się do takich ról.

     • Oglądajcie ludziska

      TangoAndWaltz ocenił(a) film na 9

      albowiem warto. Tempo ostre, a Keanu naprawdę zabawny jako dzieciak z dobrego domu zagubiony w surrealu lokalnych porachunków czarnych, alfonsów i gangsterów.