PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 095
ocen
3,5 10 1 12095
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Nie ma sensu produkcja filmu w Polsce. Największą wadą "Pory mroku" jest to, że to polski film. Byłby amerykański, byłby sukces. Akcja na poziomie większości horrorów naszych czasów, podobny scenariusz jak w innych znanych filmach ale w opinii Polaków to gniot. Amerykański język tak bardzo podnosi jakość filmu czy raczej lektor tak poprawia odbiór? Nie wiem, może chodzi o to, że jak coś jest z Ameryki to musi być lepsze.

ocenił(a) film na 3
Makuszek1

Myślę że kluczowy jest budżet, słabsze efekty, gorsze teksty, a przede wszystkim całość jest ciut drętwa w specyficznie polski sposób. Potencjał owszem był.

ocenił(a) film na 10
Damian907

makusze masz racje jak by bylo usa to by sie podniecali ,znaczy ze Polskosc jest chora ze nie szanujemy swoich rzeczy a pamietajmy ze to jedyny horror od 1982

ocenił(a) film na 8
eska10

Stary masz totalna racje. Ale jak narzie to jest nasza wada narodowa wypromowana przez mas media ( irlandczyk potrafi byc dumny ze jest pijakiem np i ze sie uzygal ) i powiem ze tez mam juz dość anty polskiego nastawienia do Produkcji made in Poland glownie przez naszych rodakow. Wlasnie siadam do ogladania tego filmu napisze pozniej swoja opinie

ocenił(a) film na 8
marspl_fw

No po porstu filme bardzo dobry :) Jak dla mnie to ocena mocna 8 ewentualnie 9.

Makuszek1

nie doceniamy tego co Polskie i w filmie i w muzyce, bo Amerykańskie jest modniejsze

Makuszek1

Co tu dużo gadać, ocena i odbiór tego filmu to dobry dowód na to co MTV robi z mózgu i jak popkultura podświadomie wpływa na nasze zachowania i wybory. Mówiąc nasze, mam na myśli ogół społeczeństwa, które jest ogłupiane debilnymi brukowcami i równie podłymi programami w TV. O reklamach, stanowiących duży procent czasu antenowego w TV i radiu, nie wspominam.

ocenił(a) film na 1
Makuszek1

Bzdura. Pora Mroku to beznadzieja a dobrym filmem jest np "Dom Zły" Smarzowskiego. Też polski, tyle że dobrze zrobiony.

ocenił(a) film na 5
Makuszek1

Ja też uważam, że film nie najgorszy, a przynajmniej nie gorszy od wielu horrorów zagranicznych.
Podobała mi się realizacja, ostre ujęcia, migawki i ponura tonacja- fajnie to wpływało na nastrój.
Nie podobała mi się natomiast obsada, polskie gwiazdki znane mi dotąd głównie z seriali. Jedyna postać, która wg mnie była przekonująca to Zolo.
Film mnie nie zachwycił ale oglądało się go przyjemnie i zdecydowanie nie uważam, że zmarnowałam czas.

Makuszek1

To prawda, że gdyby ten film był anglojęzyczny to miałby wyższe noty. Niemniej nie zmienia to faktu, że ten "obraz" to gówno najwyższych lotów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones