PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104600}
7,0 13 234
oceny
7,0 10 1 13234
6,8 11
ocen krytyków
Pornografia

Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć...
Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza.

opis użytkownika

Polska roku 1943. Do majątku Hipolita przyjeżdżają Witold i Fryderyk. Fryderyk postanawia wyswatać 16-letnią dziewczynę, córkę gospodarzy - z Karolem, oddanym Hipolitowi pod opiekę. Okazuje się jednak, że dziewczyna jest już zaręczona z Wacławem, starszym od siebie. Do dworku przybywa Wacław ze swoją matką. Przy koacji dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia...

opis użytkownika

Polska, rok 1943. Trwa II wojna światowa. Pisarz Witold i niejaki Fryderyk przybywają do dworku w Powórnej. Mieszkają tam Hipolit, jego żona alkoholiczka Maria oraz szesnastoletnia córka Hania. Nudzący się goście postanawiają połączyć córkę gospodarzy z Karolem, synem chłopa z pobliskiej wsi. Ta perwersyjno-groteskowa gra przybierze nieoczekiwany obrót, gdy młodzi zainaugurują rozgrywkę ze "starymi".

wuj_Jozef
opis użytkownika

Polska czasów II wojny światowej. Pisarz Witold i jego przyjaciel Fryderyk odwiedzają majątek Hipolita. Okazuje się, że dworek nachodzą esesmani, a pobliskie lasy skrywają oddział partyzantów, dowodzony przez Siemiana. Witold, dla zabicia nudy, namawia towarzysza, by popchnął ku sobie 16-letnią córkę gospodarzy i młodego pomocnika, choć dziewczyna jest już zaręczona z dużo starszym Wacławem. Fryderyk przyjmuje "zamówienie" i rozpoczyna tajemniczą grę, w której młodzi są nieświadomymi aktorami. Wkrótce dochodzi do tragedii.

margot_
opis użytkownika

Niecodzienna ekranizacja prozy Witolda Gombrowicza. Polska czasów II wojny światowej. Co wtorek w warszawskim mieszkaniu na Kruczej zbierają się dawni bywalcy Ziemiańskiej i Zodiaku: artyści, literaci, dziennikarze. Pisarz Witold (Adam Ferency) namawia swojego przyjaciela Fryderyka (Krzysztof Majchrzak) do odwiedzenia na wsi w sandomierskim ich znajomego Hipolita (Krzysztof Globisz). W malowniczo położonym dworku ziemianina dochodzi do dziwnych zdarzeń. Sam Fryderyk okazuje się nietuzinkową postacią, choć z tragiczną przeszłością. Niewesołą osobą jest też żona Hipolita, Marysia (Grażyna Błęcka-Kolska), która po kryjomu topi swoje lęki w alkoholu. Powodów do strachu jest wiele: dworek wciąż odwiedzają niemieccy esesmani, a w pobliskich lasach ukrywa się oddział partyzantów dowodzony przez Siemiana (Jan Frycz). Wojna wydaje się jednak nie dotyczyć ekscentrycznego Fryderyka, który z nudów postanawia wyswatać 16-letnią córkę gospodarzy Henię (Sandra Samos) z młodym "pomocnikiem do wszystkiego", oddanym pod opiekę Hipolita - Karolem (Kazimierz Mazur). Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że dziewczyna jest już zaręczona z dużo starszym Wacławem (Grzegorz Damięcki). Między mieszkańcami dworku zaczyna się toczyć niebezpieczna gra, w czasie której dochodzi do tragedii.

margot_
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones