Film

Poszukiwany, poszukiwana

1972
1 godz. 23 min.
7,5 142 078
ocen
7,5 10 1 142078
13 052
chce zobaczyć
7,5 19
ocen krytyków
Pracownik muzeum, oskarżony o kradzież obrazu, ukrywa się w przebraniu gosposi. Więcej Mniej
Poszukiwany, poszukiwana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stanisław Maria Rochowicz (Wojciech Pokora) jest pracownikiem muzeum. Pewnego dnia okazuje się, że z magazynu zniknął jeden z obrazów. Milicja rozpoczyna poszukiwania od przesłuchania Rochowicza. Postanawia on ukryć się, odtworzyć nieszczęsne "dzieło" i zwrócić zgubę. Przebiera się za kobietę i zostaje pomocą domową. Początkowo nie radzi sobie z obowiązkami, ale w miarę upływu czasu dostaje coraz lepsze posady.

na podstawie
dystrybucja
Syrena EG
studio
Zespół Filmowy "Pryzmat"
tytuł oryg.
Poszukiwany, poszukiwana
inne tytuły
Man - Woman Wanted Miedzynarodowe
He Is Wanted - She Is Wanted Wielka Brytania
Więcej...
Początkowo główną rolę miał zagrać współautor scenariusza, Jacek Fedorowicz, jednak zbyt szybko odrastał mu zarost. W przesłuchaniach i zdjęciach próbnych brał udział także Janusz Gajos, jednak okazał się zbyt atletyczny.
Gdy główny bohater podchodzi do prokuratora i pyta go, jaki grozi mu wyrok za niestawienie się ze skradzionym obrazem, ten wyciąga rękę i odpowiada: "5 lat". Widać wtedy przesuwający się po prokuratorze cień, mimo że Rochowicz stoi nieruchomo.
Zdjęcia do filmu kręcono w Warszawie (Plac Powstańców, Plac Konstytucji, okolice Pałacu Kultury i Nauki, Nowy Świat, galeria ZPAP) i w pałacu w Kozłówce (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych