PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90365}

Potwór na zamku

Castle Freak
5,7 774
oceny
5,7 10 1 774
6,0 4
oceny krytyków
Potwór na zamku
powrót do forum filmu Potwór na zamku

7/10

ocenił(a) film na 7

Pozytywne zaskoczenie. Film ogląda się całkiem przyjemnie. Choć miałem obawy, bo mimo, że zwykle podobają mi się horrory z Full Moon, to jednak reżyserzy próbowali tam nieraz wplatać jakieś wyjątkowo głupkowate pomysły psujące ich filmy. Tutaj na szczęście nic takiego się nie dzieje. Wiadomo, że nie jest to film zaskakujący. Już od początku wiadomo o co tu będzie się rozchodziło i kto będzie odpowiedzialny za straszenie nas w tym zamku. Oczywiście jest to raczej klasyczne kino grozy i takim pozostaje do samego końca filmu. Ale nie jest to jakaś wielka wada. Fakt, że w pierwszej połowie filmu zdarzają się trochę zbyt często przestoje i akcja nie za bardzo chce ruszać się do przodu. Na szczęście nie zawodzi zakończenie filmu, a właściwie jakieś ostatnie 30 jego minut. Akcja ewidentnie przyspiesza, a napięcie rośnie. Tytułowy potwór wygląda naprawdę dobrze - jest obskurny i odrażający. Są tutaj nawet mocniejsze sceny, co bardzo mi się podoba. A Jeffrey Combs dobrze odnajduje się w swojej roli - zresztą takie role jak ta po prostu do niego pasują... Myślę, że jest to kawałek porządnego kina grozy z lat 90-tych i ci, którzy lubią takie klasyczne klimaty, powinni bez wątpienia skusić się i sięgnąć po tę produkcję. Moja ocena: 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones