PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31508}

Potwory i spółka

Monsters, Inc.
7,5 213 947
ocen
7,5 10 1 213947
7,4 29
ocen krytyków
Potwory i spółka
powrót do forum filmu Potwory i spółka

Shrek czy Potwory?

ocenił(a) film na 9

Ja mimo całego uwielbienia świata stawiam na film Pixara. Wyobraźnią i pomysłami bije Shreka na głowę. Mogę "Potwory" oglądać dziesiątki razy, a Shrek znudził mi się po 3 seansach. A Wy, jak sądzicie?

marlon

zgadzam się - "potwory i spółka" są ciekawsze, też oglądałam je wiele razy, poza tym grafika jest lepsza - postacie nie są tak "plastikowe" jak w Shreku.

ocenił(a) film na 5
Neoporteria

Jednak oba filmy umywaja się do Epoki Lodowcej i doskonałego dubbingu tego filmu. 5/10 dla Potworów.

turtil

Epoka wg średnia. Przebrnęłam, ale bez większego zachwytu.
Shreka (obie części) natomiast uwielbiam, a ścieżka dźwiękowa w niektórych miejscach jest po prostu fantastyczna (mam tu na myśli m.in. "Hallelujah", "I need some sleep" czy "Fairytale", które niesamowicie mnie wzruszają).

ocenił(a) film na 7
minds

Zgadzam się. Epoka, już nawet pierwsza część dość nudnawa w zimnym (o ironio) klimacie, chwilami się mi dłużyła i była bez polotu.

ocenił(a) film na 9
marlon

Jak dla mnie "Shrek", ale "Potwory" też dobre (nawet bardzo).

Sqrchybyk

wedlug mnie (znaczy P:)) Potwory sa poprostu lepsze od Shreka i nic na to nie poradze....

ocenił(a) film na 7
marlon

Jasne, że Potwory lepsze... Shrek jest wyraźnie wzorowany na Potworach: jest brzydki stwór, jego wygadany kumpel oraz kobieta :D

double_w

jasne jest bardzo wzorowany zwłaszcza jak Shrek miał premierę w marcu, a Potwory w październiku....

Renfri

dodam, że oba w 2001 roku, żeby nie było nieporozumień

ocenił(a) film na 7
Renfri

Czepiasz się :P Pomysł na Potwory mógł być wcześniej zrobiony, ale wykonanie mogło trwać dłużej... Ogólnie się czepiasz :D

double_w

Wytłumaczenie bez sensu. ;) Wyraźnie na siłę, byleby tylko pokazać wyższość "Potworów" nad "Shrekiem".

ocenił(a) film na 10
minds

Tak było z "Dawno temu w trawie", jeden z pracowników Pixara opuścił firmę i zrealizował podróbę w DreamWorks, która miała premierę jeszcze wcześniej :P ;)

ocenił(a) film na 8
double_w

No jasne . Choć Shreka dawno temu widziałem , to widzę pomiędzy nimi strasznie łużące podobieństwo . Jest w obydwóch pewien zielony ( czasem denerwujący się ) stwór , jego zabawny kumpel no i jego kobieta .

ocenił(a) film na 8
double_w

Ale Shrek był robiony na wzór książeczki Williama Sleiga pt."Shrek!"

marlon

moim zdaniem to wlasnie potwory "zmałpowały" po shreku, o ile pamiętam to shrek był przed potworami, a shrek jt o wiele lepszy od potworów, np. kto cytuje potworow? A shreka prawie każdy...

russel

zgadzam się z russelem,potwory wymiękaja przy shreku,te teksty są zabójcze,a na potworach to się szczerze mówiąc nudziłem!!!!

ocenił(a) film na 7
spider0

z tego co wiem to potwory robili 4 lata, a pomysł powstał jakies 6 lat temu ;]

Dani_tm

Bo Universal często podkrada pomysły Disneyowi np. Madagaskar i Dżungla, Shrek i Potwory, Mrówka Z i Dawno temu w trawie... :/

DDDDD
D D
D D
D D
DDDDD isney górą!

ocenił(a) film na 10
max_c

Ja co prawda wolę Shrek'a, ale Potwory sš genialne!!! Sš œmieszne i mogę je oglšdać bez końca, Shrek mi się już znudził, ale Shrek jest filmem dla wszystkich, co prawda Potwory też, ale starsza widownia woli Shrek'a!!! Epoka przy Potworach i Shrek'u to GÓWNO!!! Gdy jš pierwszy raz obejrzalam to sie zanudzilam i chcialam zeby byl juz koniec dopiero za drugim razem zaczelam kapowac o co tu chodzi, tak samo bylo z Dinosaur'em!

ocenił(a) film na 10
Sara_16

Obydwa filmy są wspaniałe. Trudno je porównywać. Ale jednak muszę przyznać rację, że Shrek już mi się trochę znudził, a Potwory mogę oglądać cały czas ; ) Przede wszystkim Potwory... zaskakują swoją pomysłowością. Takiego motywu chyba jeszcze nie było prawda?

ocenił(a) film na 4
max_c

Jaki znów Uniwersal? Dream Works jak już. Bardzo lubię Dream Works bo ma fajne logo :) I moim zdaniem to Disney podkradał mu pomysły (poza chyba jednym wyjątkiem kiedy Dream Works podkradł Disneyowi pomysł z rybkami, ale ząb za ząb jak to mówią, nie?)

Night_Shojo

Aż muszę się wtrącić po tych 10 latach. Disney istnieje od już no prawie 100 lat (dramoworks 22). Stworzył wiele filmów z których to właśnie Dreamworks podkrada pomysły. A Shrek to jedna wielka parodia świata Disneya, tylko co trzeba przyznać znakomita, ale od dwójki bo jedynka słaba była. Ale jednak zawsze Disney był, jest i będzie królem w tworzeniu filmów animowanych.

marlon

Polecam !!! Bardzo doby film, który można bez obaw włączyć dzieciakowi w niedzielne popołudnie. Pa

ocenił(a) film na 9
marlon

jak dla mnie "potwory".fenomenalna bajka nie wiem ile razy to widzialam ale jak dotad mi sie nie znudzilo.shrek owszem fajny jednak nie dorasta im do piet.

ocenił(a) film na 10
marlon

Potwory są świetne i są "ładniejsze" od Shreka, w sensie, że grafika lepsza ;). Poza tym Shrek po kilku razach się nudzi, a Potwory są nadal fajne ;).

sandrula

"Potwory" są zabawne, ładniejsze i po prostu słodkie w momentach kiedy Sally opiekuje się małą Bu. Chwyciły mnie za serce. Moim zdaniem "Monsters.inc" wnosi powiew świerzości do bajek swoją pomysłowością co stwarza go niepowtarzalnym filmem. Polecane nie tylko najmłodszym :)

marlon

Oba filmy są super. Niewiem który jest lepszy.

Lara_20

Macie zamiar sie teraz ze sobą kłócić co kto komu ukradł??
Wszystkie filmy sa orginalne i ie zgapiane od siebie??
A potworki sa zajumbiste...

marlon

Jak dla mnie Shrek i Potwory i spółka są super

ocenił(a) film na 9
Kinomaniak20

Jedno słowo - Shrek (choć potwory też fajne :) )

użytkownik usunięty
marlon

Mnie podbiły "Potwory" :). Shrek do mnie nie trafił. Zresztą, wychowałam się na Disney'u i i Pixarze więc zawsze chyba będę za ich filmami.

ocenił(a) film na 9

moim zdaniem ciezko jest porownywac Shreka do filmow Disney'a (ktore uwielbiam), a takze spierac sie kto po kim sciagnal pomysl. Z cala sympatia do Shreka, ale ten film jest parodia disney'owskich bajek wiec jak dla mnie
to jest inna kategoria :)

ocenił(a) film na 9
Tinkerbell_88

a nawiazujac do tematu Shrek owszem jest fajny, sa swietne teksty itp. ale to sie szybko nudzi.... smialam sie jak opetana za pierwszym razem, potem mniej, a teraz jedynie sie usmiecham jak to ogladam. natomiast filmy Disney'a sa ponadczasowe i moge do nich wracac 100000000000 razy i mi sie nie znudza :)

ocenił(a) film na 10
marlon

Bardziej mi sie podobały "Potwory i spółka". Były dla mnie zabawniejsze. Mój ulubiony film animowany. 10/10.

ocenił(a) film na 6
marlon

Zdecydowanie przygody zielonego, brzydkiego ogra :)

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_

Dokładnie:) A po za tym Shrek ma trzy części a Potwory i spółka tylko jedną, a to oznacza że wszyscy wolą Shreka jest dużo śmieszniejszy od Potworów, i te jego gatki :D xD

marlon

Nie porównywałbym tych dwóch filmów. Shrek to w sumie taka animowana komedia, Potworom bliżej do tych klasycznych filmów Disneya, nie chodzi w nich tylko o żarty :P

ocenił(a) film na 7
marlon

Jak dlamnie Shrek jest lepszy od Potworów i to o wiele. Za pierwyszm razem jak oglądałem "PiS" zasnełem z nudów :/

marlon

Według mnie Shrek jest zbyt przebajerowany. To film który służy bardziej jako źródło forsy. Twórcy wciąż robią nowe części, niedługo będzie można pewnie zobaczyć Shrek vs. Predator i Moda na Shreka. A Potwory i Spółka przypominają dziecięce lata, mają niesamowity klimat. Robią to, co film animowany powinien robić. Ma sprawić żebyśmy znowu poczuli się jak dzieci oglądając go. A Shrek nas niestety do tego nie przybliża, a nawet oddala. Dlatego ja uważam że o wiele lepsze są Potwory. Pomysł jest po prostu wyśmienity, a humor (kto się nie śmiał na "Wrzuć to tam z powrotem zaraz, bo naprawdę..."?) gniecie nudne żarty Shreka na miazgę.

marlon

Moim zdaniem Shrek jest zdecydowanie lepszy. Oglądałem 1 i 2 z 10 razy i nie znudziły mi się, śmieszą mnie nie wiele mniej niż na premierze. 3 jest porażką co nie zmienia faktu, że nic nie pobije pierwszej i drugiej części. Potwory też są świetne, film wzruszył mnie na końcu, ale ogółem preferuje Shreka.

Rozwaliło mnie dialog z 2005 roku w wyższych komentarzach. W skrócie:
-Shrek wzorowany na Potworach
-Potwory miały premierę parę miesięcy później
-Czepiasz się, pomysł na Potwory powstał wcześniej

BUAHAHA

ocenił(a) film na 8
malakazar

Podobieństwa kończą się na dacie produkcji. Oba filmy są totalnie różne, choc to właśnie one zapoczątkowały masową produkcję "tego typu filmów".

ocenił(a) film na 10
marlon

Dla mnie lepsze są "Potwory i Spółka".Shrek dla mnie jest zbyt komercyjny.Chociaż nie jest najgorszy ;)

ocenił(a) film na 10
marlon

Zdecydowanie wolę "Potwory...", niż "Shreka". Ale najlepszy i tak jest "Madagaskar" - nic nie przebije Króla Juliana!;D

I zgadzam się z osobą, która napisała, że "Shrek" jest fajna, ale szybko się nudzi. Jak dla mnie ten film jest zdecydowanie przereklamowany.

ocenił(a) film na 10
marlon

Shrek wymiata, ale dwie kontynuacje były do d...
Trudno powiedzieć, czy bardziej lubie Shreka czy Potwory. Chyba jednak Potwory, cikoz AJ LOW RANDALL! :D

marlon

Dla mnie to jest pierwsza wielka zagadka XXI wieku, jakim cudem ten prostacki Shrek wygrał Oskara z tak klasowym filmem, jakim są Potwory i spółka... Ledwo się w 2001 roku wiek zaczął, a już pojawiła się znikąd i bez żadnego uprzedzenia tak wielka do rozszyfrowania tajemnica, nieodgadniona do dziś...

użytkownik usunięty
marlon

"Potwory...". Działa ten sentyment.

ocenił(a) film na 5
marlon

Tu się prawie nie ma z czego śmiać w odróżnieniu do Shreka cz. 1 i 2

użytkownik usunięty
marlon

No Shrek a kto ?.

marlon

Oczywiście, że Shrek lepszy, potwory niezłe, no ale porównywać je do Shreka, który jest genialny to troche nie na miejscu

marlon

Jak kto lubi! Tyle opinii, ile ludzi! Najlepiej porównać po ocenie! SHREK - 7,8 #115 TOP 500, a Potwory 7,5 #415 TOP 500. Rok premiery ten sam xx

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones