PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475202}

Prawo zemsty

Law Abiding Citizen
7,8 214 349
ocen
7,8 10 1 214349
5,6 7
ocen krytyków
Prawo zemsty
powrót do forum filmu Prawo zemsty

Równi i równiejsi

ocenił(a) film na 8

Jak zwykle są równi i równiejsi wobec prawa. Panu prokuratorowi wolno, szaremu człowiekowi nie.
Końcówka filmu obrzydliwie amerykańska. Nie wiem jak wy, ale ja przez cały czas kibicowałam głównemu bohaterowi. Pan prokurator budził we mnie obrzydzenie swoją tępotą.
Poza kilkoma drobnymi niedociągnięciami, film naprawdę niezły.

ocenił(a) film na 9
drinkbar

Również cały czas kibicowałam Clyde'owi ;] Nick wzbudził we mnie negatywne uczucia swoją postawą wobec tego, co zdarzyło się Clyde'owi i jego cierpienia...

reggy7

ja też,jak chyba większość ludzi.tylko nie bawiłabym się tak długo z mordercami rodziny,zamknąć takich z głodnymi pitbulami i wyrzucić klucze...

ocenił(a) film na 8
drinkbar

ja tez,a najwiecej zaimponowalo mi to iz czekal 10 lat bo myslal ze cos sie zmieni,nawet prokurator zostal lamie prawo

ocenił(a) film na 8
kgkarina33

Moim zdaniem 10 lat nie czekał sobie bo mial taki kaprys, tylko zakupienie tego wszystkiego, dokładne przemyslenie i podkopanie sie do wiezienia mu tyle zajeło nie sadzisz? :)

ocenił(a) film na 8
HaMMer15

mysle ze obojetne mu bylo ile czasu by czekal,wiedzial ze prawo jest kulawe i predzej czy pozniej wypuszcza morderce.On zemste zjadl na zimno i to mi sie podoba.przygotowania napewno sporo czasu trwaly ale ta jego sila w oczekiwaniu na sprawiedliwosc -imponujaca

ocenił(a) film na 8
kgkarina33

No to prawda ze wiedzac ze moze goscia ktory zrobil mu taka krzywde zabic juz w tej chwili to wytrzymal az tyle czasu, nie wiem jak silnym trzeba byc psychicznie :)

użytkownik usunięty
drinkbar

A nie uważacie, że jednak zło rodzi zło? Że bandyci zapoczątkowali domino, któremu poddał się główny bohater?
To chyba największy trik tego filmu - kibicujemy, z początku bardzo pokrzywdzonemu i budzącemu szczere współczucie, Clyde'owi aż w końcu łapiemy się na tym, że kibicujemy mordercy żałując, że zginął ;)

użytkownik usunięty

W prawdziwym życiu drugi bandyta nie wyszedłby na wolność, a zostałby skazany na dożywocie.

ocenił(a) film na 6

bzdura, takie zagrania się jak najbardziej stosuje w oparciu o dylemat więźnia

drinkbar

Ja "kibicowałem" głównemu bohaterowi, dopóki nie zaczął zabijać kompletnie niewinnych ludzi, niemających nic wspólnego z jego krzywdą sprzed lat - tj. do momentu wysadzenia aut i zabicia sześciu osób, w tym uroczej blondyny z prokuratury.

Później nastąpiła chwila niedowierzania w osobliwy zamysł scenarzysty i zacząłem mieć mieszanie uczucia co do działań Clyde'a.

ocenił(a) film na 8
DIOYY

No, trochę go musieli umoczyć, żeby nie było, że branie spraw w swoje ręce nie rzuca się na mózg.
A blondyna nie była urocza, tylko żyła w świecie kłamstwa - dopiero egzekucje na kolegach sprawiły, że zaczęła kwestionować swoją robotę. Wcześniej było klawo i warto było nawet poświęcić macierzyństwo, by być systemową suką.

drinkbar

?spoiler spoiler spoiler!!!
Jak to prokuratorowi wolno? Przecież przestępca/ mściciel sam pod koniec filmu uzbroił tę bombę. Prokurator tylko zadbał o jej przemieszczenie.

A w ogóle wg mnie film strasznie głupi- mało prawdopodobny scenariusz ( te wszystkie bajery, zabijanie na odległość . podkop do więzienia etc...) i naiwna gloryfikacja zemsty. Zarówno prokurator karierowicz jak i główny antybohater budzili we mnie jedynie niechęć.

ocenił(a) film na 9
drinkbar

Dokładnie! Miałem tak samo. Tylko tej blondynki urokliwej szkoda... tu nieco przesadził

ocenił(a) film na 9
Teleboy

No tak, ale... miało boleć, musiała zginąć.
A tak w sumie, pracując dla prokuratora, też miała w tym swój udział.
Pzdr

ocenił(a) film na 9
Rajwant

No tak, była częścią systemu, ale nie ukrywam, że wolałbym, żeby to Foxa wysadził:)

ocenił(a) film na 9
Teleboy

:))

Teleboy

Popieram. Jeden z lepszych popaprańców zatwardziały do samego końca w swym sku****yństwie i żył sobie dalej długo i szczęśliwie na jeszcze wyższym stanowisku.

Teleboy

A urokliwe blond suki z Auschwitz które nie zabijały bo były w biurach na kuchni SS lub w magazynach i tylko dla nich pracowały to też było by ci szkoda ??? Nikt jej tam na siłę nie trzymał i jak widziała że łamią prawo to czemu nie protestowała ??? czemu się nie zwolniła ??? Ganicie głównego bohatera Clyde'a, ale on najpierw próbował działać legalnie ale państwo i jego system zawiódł !!!

Xmario11

Durny komentarz.

Co ta dziewczyna miała wspólnego z wadami systemu? Kiedy niby widziała, że w prokuraturze łamią prawo?

ocenił(a) film na 8
eguaroc1

Komentarz nie jest durny.W każdej sprawie,nawet tej w imię sprawiedliwości zdarzają się ofiary.Jeśli tego nie dostrzegasz w życiu prawdziwym,współczuję bo żyjesz bajką.

Tamilina

co ma to, co napisałaś, do postu, na który odpowiadałem?

ocenił(a) film na 8
eguaroc1

Istnienie prokuratury już jest łamanie prawa - naturalnego. Ktoś kogoś oskarża i niszczy, bo ktoś gdzieś sobie coś napisał i nazwał prawem. A wszystko z funduszu rabunkowego ( podatki ).

ocenił(a) film na 8
Xmario11

System zawsze był,jest i będzie dziurawy jak ser szwajcarski...gdyby więcej ludzi zaczęło się mścić system nie czułby się potężny,niezniszczalny i ponad wszystkim...to film ale co jeśli ktoś przeżył w życiu niesprawiedliwość i zniszczenie...

ocenił(a) film na 8
Tamilina

W punkt

ocenił(a) film na 8
Tamilina

...i by zniknął. Za takim Szumowskim to już z tysiąc osób winno chodzić. Nie chodzi, więc system jest "silny" i robi co chce. To jedyny powód.

ocenił(a) film na 10
drinkbar

no cóż w dużej części zgodzę się z pierwszą opinią - ale nie dokońca, gdyż film pokazuje jak nieudolne jest prawo i że jego przedstawiciele posuną się do zabójstwa w imię systemu. Film okazuje nie to że główny bohater ponosi klęskę choć ma pełne prawo do zemsty tylko że przedstwiciel wymiaru sprawiedliwości to również morderca i ten fałszywy patos "jakby czuła się córka" pan prokurator powinien zadać sobie a nie przeciwnikowi, gdyż zabił go bez procesu i dowodów winy tylko z irracjonalnych pobudek wiary w ideę system.

ocenił(a) film na 8
qasz666_qwerq

"Irracjonalne pobudki wiary w system" - chciałbym takie zdania czytać częściej.

ocenił(a) film na 1
drinkbar

pewno że są równi i równiejsi. Wymordowani przez "bohatera" byli tymi, których życie było mniej warte, dlatego mu pewnie kibicowałeś. Tylko nie pisz, że to "paskudni prawnicy odpowiedzialni za Cało Zło" (zamordował m.in. niczemu nie winną sędzię i młodą prokuratorkę). Oczywiście sam główny bohater - zawodowo żyjący z mordowania na zlecenie rządu USA, to kryształowa postać, nieszczęsny tata i mąż, który pomścił swe krzywdy.

ocenił(a) film na 8
Franco_fan

Czyli po prostu kłótnia w rodzinie.

drinkbar

Plebs ma niskie IQ i mało ma pieniędzy! Plebsik nie jest w stanie się wykształcić, ani pisać! Czyta tylko tytan genetyczny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones