PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723027}

Predator

The Predator
5,0 30 289
ocen
5,0 10 1 30289
5,5 16
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

Czuję po kościach, że ten film będzie reprezentował taki sam poziom jak nowy Obcy, ... obym się mylił.

ocenił(a) film na 4
Zlota_Generacja

Za film odpowiada Shane Black, to może jest cień nadziei, że tego nie spieprzą. Chociaż obsada faktycznie nędzna :/. No, ale zobaczymy.

Goro_Gondo

Ja nie mam żadnych złudzeń. Z góry zakładam, że to spieprzą, bo taki jest teraz trend. A nie mam zamiaru nabijać im kabzy - idąc do kina, czy kupując film. W Hollywood nie potrafią już pisać od podstaw scenariuszy, robią sklejki wcześniejszych części - taki miszmasz - jadąc po kosztach. A skoro nawet obsada nijaka, to czego więcej oczekiwać? Wystarczy porównać z obsadą w 1-ce i 2-ce.

Zlota_Generacja

to sam napisz scenariusz i to wyrezyseruj i wydaj ja pi,,,,,,, jakie wy macie wymagania rzeczywiscie Polacy to pop...... deb..... wstyd mi że jestem Polakiem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
jacobs1983

Mi też wstyd, że jesteś Polakiem. Jak będziesz narzekał kiedyś na swój telefon, pralkę albo samochód to weź pomyśl, "chwila, przecież nie będę narzekał jak Polak, zaraz zaprojektuję lepszy.

jacobs1983

jacobs1983 - Żebyś wiedział, że za sumkę jaką najprawdopodobniej otrzymał scenarzysta, myślę że byłbym w stanie na pewno bardziej się postarać, co na pewno przełożyłoby się na całokształt filmu. Zresztą podejrzewam, że nie tylko ja. Ci ludzie często zarabiają krocie i wolą stawiać na ilość niż jakość. Kiedyś opracowanie scenariusza zabierało ich autorom większość ich życia, dziś podejrzewam że jedyna czynność w jakiej biorą udział to podpisanie się "pod gotowcem", który opracował ktoś inny - jakaś inna korporacja np. w wyniku umowy zlecenia.

A co do wiecznego narzekania, to akurat nie tylko nasz polski syndrom. Wystarczy wejść w zagraniczne fora, czy np. zagraniczne kanały muzyczne na youtube, poświęcone muzyce zeszłych dekad i znaleźć tam można od groma krytycznych uwag co do obecnej twórczości.

Zlota_Generacja

Już po obsadzie widać że idą w feminizm. Nawet mogę się założyć że któraś laska załatwi Predzia ;)

szuler2

Też odnoszę takie wrażenie. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, by laska załatwiła Predzia, pod warunkiem, że byłaby to twarda babka pokroju - Marii Conchity Alonso (Predator 2, Uciekinier) czy Sigourney Weaver. Co innego, gdy będzie to kilkunastoletnia dziewczyna, sprawiająca wrażenie, że pierwszy raz w życiu trzyma broń. Zresztą to samo ima się facetów - zarówno Arnie czy Glover sprawiali wrażenie zaprawionych w boju, a tu w obsadzie widzę niestety żółtodziobów.

Zlota_Generacja

Będzie to pewnie wyglądać tak że dziewczyna będzie ważyła 50kg, ręce jak patyki, a będzie wszystkimi rzucać jak Schwarzenegger.

Zlota_Generacja

Ta co jest pierwsza w obsadzie ma 163cm. Predator ma co najmniej 200cm i jest silniejszy niż człowiek.

szuler2

Z tego co pamiętam to istnieje jakiś zakres ich wzrostu i wagi, według xenopedii (od 180 - 230 cm) około, zależy od osobnika no i samice są chyba większe, ale nie uczestniczą w polowaniach - to tak dla formalności, ale tak jak wspomniałeś, trochę karykaturalnie może to wyglądać.

Zlota_Generacja

Film powinien chociaż próbować wyglądać wiarygodnie, bo inaczej nieprzyjemnie się go ogląda po prostu, chyba że to ma być parodia w stylu Leslie Nielsena gdzie to jego na rękach dziewczyna zaniosła do łóżka ;)

szuler2

No właśnie, w 2-ce twórcy odeszli od koncepcji z 1-ki, porwali widzów zupełnie nowym pomysłem i na dodatek świetnie zrealizowanym. 2-kę widziałem najmniej razy ze wszystkich części - tylko raz lub dwa, mimo to wspominam najlepiej, oczywiście nie umniejszam 1-ce, ale ten film znam już na pamięć - wałkowane kilkanaście razy jeszcze za dzieciaka. A takie Predators, na którym byłem w kinie i w sumie widziałem ze 4-5 razy, pamiętam dość słabo, mimo że film jakoś szczególnie zły nigdy mi się nie wydawał.

Zlota_Generacja

Predators nie było takie złe, a z dziewczyny zrobili snajpera co było ok bo to zawód polegający na precyzji, ogólnie "wierzyło" się tym bohaterom, główny bohater też nie był jakimś pakerem, ale był przebiegły, szybki i potrafił zachować zimną krew dzięki czemu przeżył.

Zlota_Generacja

Xenopedia jest równie rzetelnym źródłem informacji jak i Wikipedia :) Ale jeśli o szeroko pojęte uniwersum predatora (filmy, gry, komiksy, wymysły fanów) ogólnie dane się zgadzają... Komiksy to wylęgarnia niekanonicznych bzdur... Piersiaste Predatorzyce, samce kastraty, karzełki i inne wymysły. Bazując wyłącznie na analizie kanonu filmowego - przedstawiciele tegoż gatunku mogą być nieco pokaźniejszych rozmiarów aniżeli podaje Xenopedia. Kevin Peter Hall odtwarzający postać pierwszych predatorów mierzył 220 cm wzrostu - kostium dodawał mu odpowiednio od 10 -15 cm. Pierwszy Predator należał do rasy klasycznej - w "Predators" pojawiła się odmiana super-predatorów. Porównując rozmiary - osobniki rasy "Super" są wyższe od "Klasycznych" od ok 0,5 do ok 1 "Predatorzej" głowy. Głowa predatora mierzy ok 50 cm długości... Reasumując - wzrost filmowych predatorów waha się w granicach od 230 cm - 285 cm. Oczywiście, ze względu na brak wysokich aktorów, należy uwzględnić fakt, iż z każdym kolejnym filmem Predatorzy fizycznie maleli (nadrabiano to odpowiednią pracą kamery).

ocenił(a) film na 3
szuler2

Predator Mierzy od 2m w górę, waży ponad 150 kg (inf. według komiksów kanonu) Jednym ciosem w tors potrafi pogruchotać kręgosłup i żebra. Tylko że po co ta wiedza skoro zrobią z Predatora parodie. Predator nie wchodzi do bazy wroga i nie wycina wszystkich w pień. Zazwyczaj czai się w kamuflażu i zabija tylko wybrany przez siebie cel. Walka musi być honorowa a ofiara silna, by przynieść dumę swojemu "plemieniu". Trailer pokazuje tu Terminatora a nie Predatora. Zabicie kobiety bez broni jest niehonorowe ALE gdyby ta miała jakiś pistolecik Predator, prędzej dał by jej kopa w dupala, żeby się opamiętała, niż ją zabił.

Humalien91

Teraz to już nierobią filmów i seriali a propagandę niestety, wszędzie prawie są jakieś odniesienia polityczne, że jaki to Trump jest zły, że każdy biały facet to zło, te zmyślone "wage gap" się pojawia itp. Wszystko jest robione tak aby cie skierować ku lewicy. Zamiast skoncentrować się na tym żeby zrobić dobry film to się koncentrują na tym żeby był w tle określony przekaz polityczny albo żeby jak najszybciej zrobić i wcisnąć dużo błyszczących wybuchów. Złe priorytety = złe filmy.
Aktorka 163cm wzrostu, może 50kg waży https://www.youtube.com/watch?v=DJE_SgGIiFo
Takie sceny pewnie zobaczymy się obawiam. Jakby walczyła np. nożami wykorzystując to że jest szybka i zwinna to nie miałbym z tym problemu, ale jak taka kruszynka walczy wręcz z facetem większym od siebie, który w przeciwieństwie do niej nie ma 10cm obcasów a i tak jest większy, i wygrywa z nim, to jest po prostu śmieszne.

Humalien91

Humalien91 doskonale to ująłeś. Predator z I czy II miał zasady i honor - nie zabijać bezbronnego. Poprzednie części (III średnio lubię - przekombinowana) miały SCENARIUSZ i klimat. Na Predatora AD 2018 pójdę tylko i wyłącznie dla grzechotki ;)

Zlota_Generacja

Ja też niestety tak myślę że to nie będzie film na miarę tego z 1987 ale oby był przynajmniej poprawnie zrobiony, na jakiś epicki film również nie liczę.

Vic130

Tylko, że w odniesieniu do Predatora, chciałoby się zobaczyć coś więcej niż tylko poprawny film, podobnie zresztą jak przy Obcym. Twórcy dysponują ogromnym budżetem, te filmy to pewna marka więc i natrętna kampania reklamowa jest tu zbędna. Wydawałoby się, że potrzeba trochę pomyślunku i dobrej ręki do obsady...

Zlota_Generacja

Pamiętam falę niechęci, gdy ukazano pierwsze zdjęcia głównych bohaterów - sam byłem mocno zawiedziony... Czarę goryczy dopełniał mały chłopiec rodem Kevin sam w domu... Z drugiej strony w sequelu predatora wystąpił krótki motyw z dzieckiem - pamiętna scena z tekstem "chcesz cukierka?". Mogę jedynie Cię zapewnić, iż bohaterowie nowej części są bardzo wyraziści i charakterystyczni - mimo, że nie pamięta się ich z imienia to i tak nie da się ich pomylić. Każda z postaci ma swój unikalny styl bycia - co ciekawe w pamięci zapadają nawet aktorzy, którzy na ekranie pojawili się na bardzo krótko. Ogólnie film jest w konwencji żartu, gdyż bohaterowie to uciekinierzy z zakładu psychiatrycznego - siłą rzeczy kreują oni otaczający ich świat na własną modłę... Świr nie postrzega rzeczywistości jak normalny człowiek. Koś może pomyśleć - "ale przecież predator poluje tylko na godną zwierzynę" - problem polega na tym, że tym razem kosmici nie przybyli na Ziemię, aby polować, lecz załatwiać swoje własne porachunki! Oczywiście pojawia się motyw łowów, ale nie jakby w sposób wymuszony przez ludzi - jesteśmy jak wścibskie natrętne muchy. Super predator dochodzi do wniosku - wkurzacie mnie wariaci... Nie uważałem was za godnych polowania, ale zmieniłem zdanie! zabawmy się w moja ulubioną grę.

Dodam tylko, że film ten można jedynie polubić lub znienawidzić - raczej nie ma opcji pośredniej (wszystko zależy od naszego podejścia i gustu a nie od samego filmu). Osobiście bardzo podobał mi się, generowany staroświeckimi metodami, predator klasyczny - widać było w nim moc (kawał z niego skurczybyka). Tak charakterystycznego preda nie było od czasów Wolfa występującego w nieudanym AVP2. Niestety według mnie najgorzej wypada megapredator (predohardkorowykoksu) - wraz z pojawieniem się tej postaci wszystko co dobre w tym filmie nagle zaniża poziom. Niektóre osoby mogą być również zniesmaczone motywami ironmana - tzn ten wspomniany osobnik w tej produkcji bezpośrednio nie występuje, ale klimat uniwersum jakby do niego nawiązuje. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2
Zlota_Generacja

oby było jak najwięcej predatora w predatorze, a nie jakichś żałosnych historyjek pomiędzy ludzkimi jednostkami tak jak w avp2

ocenił(a) film na 4
Zlota_Generacja

Jeżeli będzie prezentował poziom nowego obcego to się cieszę bo mi się podobał :)

ocenił(a) film na 4
maklejn

popieram, nowy obcy też mi się podobał ;)

ocenił(a) film na 7
arieljarosz

Nie było aż tak źle ;)

ocenił(a) film na 4
maklejn

podobały Ci się też Minionki, tak więc zachowaj swoje zdanie do siebie.
Popieram autora tematu, zapowiada się mega syf, podobnie jak ostatni Obcy.

patryk0146

Mi się też nowy obcy podoba

ocenił(a) film na 3
Zlota_Generacja

Obyś. Niestety widzę po Trailerze że będzie to mielonka bez sensu składu i ładu dla gimnazjalistów.

Zlota_Generacja

Żeby się nie okazało nagle, że AVP2 nie było takie złe jednak...

ocenił(a) film na 6
Heretic666

No własnie ma te same myśli po obejrzeniu trailera i innych materiałów z nwoego filmu o Predatorze i jedyne co mi isęnasuwa że to będzie najgorszy film z Predatorem w roli głównej. Po co idą w bzdurę typu mutacje genetyczne???? Jakieś dzieciaki co przyzywają predatorów na ziemie...może się okaże że dzieciak stanie się przyjacielem i Yautja będzie go trzymał za rączke czy bronił przed tą mutacją predatora......
Szykuje się profanacja sagi. Yautja to myśliwy z kodeksem honorowym a tu widać że z tego elementu zrezygnują całkiem.
Zamaist wymyślać te bzdurne pierdoły wystarczyloby zrobić kolejny film w stylu jedynki,dwójki z domieszką elementów z Peedators czyli np Berserker Yautja...Wiemy że Predatorzy lubią konfilkty i upał. Scenariusz na kolejny film może napsiać każdy fan uniwersum.
Ot np jakaś misja wojskowa w Iraku,Afganie,Kolumbii, czy w każdym innym rejonie świata, podczas jakiegoś konfliktu/wojny. Oczywiście odzdział głównych bohaterów mający wykonać jakąś misje i ten oddział przez przypadek wpada w sam srodek walki między Predatorami Yautja i Berserker Yautja,którzy w tym rejonie organizują sobie Turniej mający rozstrzygnąć która "rasa" Yautja jest lepszym myśliwym......
Rozpoczełaby się walka o trofea i życie, do tego można by wmieszać np wojsko czy korporacje Weyland-Yutani która chciałby zdobyc technologie obcej rasy, wiec nasi bohaterowie mieliby na głowie nie tylko Predatorów ale i wyszkolony oddział majacy za zadanie schwytać predatora i nie zostawić świadków przy życiu.

Przecież to byłby o wiele lepszy film niż te całe mutacje genetyczne, nauczyciel zbawca i byli komandosi wyglądający jak typowe nażelowane pięknisie chodzące na dyskoteki co sobote by odkurzyć włada czy kryształ i poderwać kilka lachociągów oraz w tym wszysktim dzieciak który przez przypadek wybrał zły numer i zadzwonił po preda.......Niby jest krew i efekty gore ale nie ma ani kszty klimatu znanego z poprzednich filmów.....
Jesli chodzi o AvP 2 Requiem to byłby to świetny film gdyby wywalić z niego tą durnowatą fabułę o nastolatkach i walce o tą pustą zdzire, oraz gdyby scenarzysta nie był ślepy i nie przyciemnił tego filmu tak jakby to była wersja dla niewidomych.
Wszystko inne w tym filmie było dobre, brutalna walka, gore,zaprawiony w bojach Predator który miał uprzątnąć bałagan jaki zrobiło "plugastwo" czyli Predalien wraz z obcymi. Wystarczyłoby gdyby cały film był o tej walce, a postacie ludzkie odsunąć jedynie na dalszy plan i zrobic z nich mięso armatnie oraz inkubatory do wylęgu Xenomorfów.

ocenił(a) film na 6
FeRu89

Sorry za błedy w pisowni ale jestem wykończony i właśnie idę spać,a posta napisałem po kolejnym seansie całej sagi z Predatorami w roli głównej.

ocenił(a) film na 7
FeRu89

Moim marzenien jest opowiadajacy o kulturze Predatorów. Żeby pojawiła się ich rodzinna planeta, nowe formy życia, ich miasta czy coś, brak ziemi tylko jakaś przypadkowa grupka ludzi...Marzenie.

Filmowy_odkrywca_9

Taki film nigdy nie powstanie, gdyż byłby kierowany wyłącznie do wąskiego grona fanów... Mi się marzył predator w roli głównej bez udziału ludzi - kosmiczna wędrówka po światach z motywem polowania... Tylko, że w tym wszystkim chodzi o kasę a taki niemy film nie wzbudziłby zainteresowania wśród szerszego grona widzów. :(

shinobi82

Wydaje mi się, że właśnie te wciskanie głupkowato myślących ludzi do świata Predatora, to jedna z tych rzeczy, która najbardziej niszczy tę serię. W 1-ce chociaż grupka komandosów potrafiła ze sobą współpracować, w 2-ce w głównym stopniu irytowało tylko wszędobylskie FBI, ale począwszy już od w AvP nie można było patrzeć na zidiociałą ludzką społeczność.

Kiedyś sam się zastanawiałem czy nie lepiej byłoby sobie darować ludzki wątek i poświęcić czas tylko Predatorom, albo może jeszcze inaczej. Odpuścić sobie serię, zostawić markę w spokoju a następnie stworzyć coś na podobę serii gier Dawn Of War?!

ocenił(a) film na 7
Zlota_Generacja

zbroja niczym z gry jakiejs i brakuje tych małych czaszeczek

ocenił(a) film na 3
Zlota_Generacja

Nowy Obcy to przy tym filmie arcydzieło. Straciłem 35zł... Ogołocili mnie!!!

fulan

Masz na myśli przymierze? No nie przesadzaj - tamtego gniota nic nie przebije.

ocenił(a) film na 8
shinobi82

Obcego przymierze raczej żaden nowy film sci fi nie pobije ale to tylko moje zdanie ... aż wybiore się do kina na predatora ..chciałem poczekać na blu ray bo zwiastun mi nie podchodzi ale jest sporo dobrych opinii także może czas na seans :-)

ocenił(a) film na 7
fulan

do fulan: kup kartę unlimited ;)

ocenił(a) film na 8
Zlota_Generacja

Obcy przymierze jest spójny z całą historią Obcego i czy dla niektórych był dobry a dla innych bardzo zły to i tak jest dobrze wpleciony w całą franczyzę. .. Natomiast tutaj obawiam się ,ze może być inaczej. Zwiastun mnie przeraził jak zobaczyłem predo robota ...mimo wszystko chętnie zobaczę ten film nawet jakby wszyscy pisali o nim źle

t_h_express

Przymierze rozwala całe uniwersum Aliena - Ale to nie jest miejsce na rozmowę o nim. Nie wiem o jaki zwiastun chodzi, ale możliwe, że o scenę końcową - nie chcę Ci spoilerować :)

ocenił(a) film na 8
shinobi82

nie zgodze się co do obcego ...no i mi tutaj nic nie zdradzaj jeśli chodzi o preda nowego :-)

t_h_express

Oczywiści szanuję Twój gust :) A spoilerować nie mam zamiaru :)

ocenił(a) film na 8
shinobi82

dzięki :-) pozdro

t_h_express

daj znać jak będziesz po seansie, jak wrażenia i jak film wypada na tle obcego (nowego) - będę wdzięczny za spostrzeżenia.

Zlota_Generacja

Myliłeś się... jest gorzej!

szmyrgiel

Aż tak?! Żeby pozostać całkowicie szczerym - filmu na razie nie oglądałem i obejrzę dopiero kiedy zostanie emitowany w tv. Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha, ale na 6 ostatnich filmów, na których byłem w kinie - 1 może 2 były w miarę zjadliwe. Nie wiem czy mam jakieś dziwnie wysublimowane gusta, czy po prostu z roku na rok jest coraz gorzej. Chyba przerzucę się na teatr...

ocenił(a) film na 5
Zlota_Generacja

Byłem wczoraj w kinie i niestety jest to totalna porażka. Film nie powinien nawet być porównywalny z Predatorem 1 i 2. On nawet bardzo słabo wypada przy Predators, moim zdaniem to nawet seria AvP była lepsza. Bezsensowna akcja, głupawe żarty i brak jakiejś sensownej fabuły powoduje że zawiodłem się na nim tak samo jak na ostatnim obcym. Nie polecam kompletna strata czasu. Powinien być zakaz kręcenia filmów nawiązujących do klasyków kina sci fi z lat 80.

ocenił(a) film na 3
Bratek24

Bratek24 zgadzam się w 100%.
T
R
A
G
E
D
I
A
A MOŻE JAKIŚ ŻART O TWOJEJ STAREJ? HEHE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones