PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846099}
5,8 19 631
ocen
5,8 10 1 19631
6,2 37
ocen krytyków
Prime Time
powrót do forum filmu Prime Time

Dawno nie widziałem czegoś tak banalnego i nieprawdziwego. Dialogi jakby gimbaza pisała. Zakwalifikowali ten film na FilmWebie do gatunku thriller/psychologiczny... To chyba czyjeś marzenie, bo to ani z thrillerem i ani z psychologicznym nie ma nic wspólnego. Momentami było dobrze, ale bardzo krótkimi i to tylko podkreślało mizerię reszty filmu.

jakub1900

Paradoksalnie scenariusz do tego filmu wygrał konkurs Script Pro.

ocenił(a) film na 2
crusing24

Wiem i jak o tym przeczytałem, to nie byłe zdziwiony. Poziom tych konkursów na Script Pro nie jest wysoki.

jakub1900

Czasami coś się wykluje znośnego z tego konkursu, ale to rzadkość.

crusing24

Opis tego filmu ze Script Pro:

"Kilkanaście lat temu – w czasach, w których telewizja była jeszcze najważniejsza, internet raczkował, nie istniał jeszcze facebook i youtube – Sebastian zamknął się w studio telewizyjnym. Miał broń, dwójkę zakładników i ważne przesłanie dla świata, które chciał powiedzieć w prime-time’ie. Rozrzucając różne tropy film stara się odpowiedzieć na pytanie co Sebastian chciał powiedzieć na wizji. Jak ważny miał przekaz, że zdobył się na tak ekstremalny i desperacki krok? Oraz o tym, że mając takiego metarewolucjonistę bardzo łatwo wciągnąć go na sztandary różnych grup sprzeciwu, dorabiając odmienne ideologie do jego czynu. Film opowiadany w ramach jedności czasu, miejsca i akcji. Przepleciony wywiadami do kamery z: uczestnikami zdarzenia, komentatorami, bliskimi i dalszymi znajomymi Sebastiana oraz postronnymi obserwatorami. Tragikomedia zrealizowana według najwyższych telewizyjnych standardów w 4:3."

Wynika z tego, że ostateczna wersja scenariusza nie ma wiele wspólnego z tą, która wygrała :)

ocenił(a) film na 3
jakub1900

Zgadzam się. Film o niczym, przegadany. Cały czas czekałam na jakiś punkt kulminacyjny, ale nic takiego się nie wydarzyło. Zero napięcia. Dawno nie oglądałam czegoś tak słabego.

ocenił(a) film na 1
jakub1900

Zabrakło scenariusza i dobrych zwrotów akcji, bo pierwowzór nie współpracował przy jego tworzeniu >>https://inpoland.today/

ocenił(a) film na 3
jakub1900

Mnie gryzło używanie dość współczesnych przekleństw i to tak siarczyście. Żyłem w latach 90, wtedy poza k*** i może sp****j język był trochę uboższy. To dopiero czasy internetu uświadomiły nas, że liczba przekleństw w języku polskim jest nieograniczona.

ocenił(a) film na 2
Mehoweck

Fajna uwaga.

ocenił(a) film na 4
jakub1900

Identyczne miałem odczucia... Ten film wygląda jak jedna wielka improwizacja. Tylko, że żaden aktor nie powinien improwizować całego filmu... Bo od czego byłoby reżyser?? Historia kina pokazała, że improwizacja pojedynczych scen może przynieść duży sukces... Ale tu nie było aktorów którzy mogliby wsiąść na barki 5 minut improwizacji, nie mówiąc o 1.5h filmie. Wg mnie najsłabsza jak dotąd gra Bielenia.

ocenił(a) film na 2
owyON

W punkt.

ocenił(a) film na 6
jakub1900

Jedno słowo, które dla mnie najlepiej określa ten film to "rozczarowanie". Nawet nie oglądało mi się źle tego filmu. Nawet mnie nie nudził. Oczekiwałem, że twórcy filmu będą stopniowo ujawniać motywacje Sebastiana i to, co chce on powiedzieć na wizji. A tymczasem nie wiemy nic. Rozumiem że jest taka moda na otwarte zakończenia i niedopowiedzenia, które zostawiają szerokie pole na domysły. Tutaj jednak nie ma żadnych wskazówek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones