PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041133}

Proces diabła

The Devil on Trial
5,2 1 466
ocen
5,2 10 1 1466
Proces diabła
powrót do forum filmu Proces diabła

Niestety słaby

ocenił(a) film na 4

Opis na Netflixie zachęcił mnie do obejrzenia późną nocą. Okazało się stratą czasu. I faktycznie na końcu zupełnie niepotrzebnie albo potrzebnie odwraca cały dokument o 180stopni, podważająć cały sens powstania tego dzieła. Nie wiem po co. Nie straszy, mało ciekawi, jedynie kilka archiwalnych zdjęć i nagrać ratuje ten dokument.
Podsumo: 4/10

ocenił(a) film na 8
Pyszniak

Ale to jest dokument ,to nie musi straszyć .

ocenił(a) film na 2
Monos_fw

Warrenowie byli uczciwi.

ocenił(a) film na 6
Pyszniak

Bo to dokument z którego wynika że :
1. Worenowie to oszuści, którzy robili kasę na straszeniu ludzi i nieźle sie obłowili
2. Matka bohaterów całego zdarzenia była psychiczna i dosypywała toksyczny środek do jedzenia. Sprawdziłem - Sominex powoduje halucynacje i koszmary, owrzodzenia, nieregularne bicie serca a wiec stany niepokoju.
3. Mysle ze bohater który został "opętany" jako 1 nie ma wiele poza ta historią.

Nie ma wiec jak zawsze jednoznacznego wyjaśnienia ale dowody wskazują ze to postępowanie matki spowodowało te wszystkie historie.

ocenił(a) film na 2
magik30

Warrenowie nie byli oszustami.

ocenił(a) film na 9
Pyszniak

Dokument zmienia bieg zdarzeń o 180 stopni aby pokazać każdą stronę tej histori każdą opinię. Jest to fenomenalne ponieważ nie zostawia widza w pewnej tezie/ opini zostawia to każdemu do własnej oceny opini i interpretacji. Każdy sam decyduje w co wierzy i co ma sens film pokazuje fakty i różne tezy widz sam musi ocenić co jest faktem co jest mitem w co wierzy a w co nie

Pyszniak

Ile Ty masz lat? Wiesz że to był dokument, a nie film?

ocenił(a) film na 4
Ann_12345

37.
Zacytuję opis z netflixa: "Mroczny dokument, który poprzez rekonstrukcje i domowe nagrania opowiada o rzekomym opętaniu pewnego chłopca i brutalnym morderstwie, które było tego następstwem." Trailer tak samo zapowiadał dokument.
Liczyłem na ten "mroczny klimat" ale go nie było. Liczyłem na coś takiego jak choćby "
EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL"

Pyszniak

Słowo klucz: rzekomym, trailer jest wycinkiem najciekawszych scen. Pierwsza połowa była mroczna. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, ale moim zdaniem większość osób liczyła na horror dokumentalizowany. Skoro taka była prawda i takie były fakty, to co twórcy dokumentu mieli zakładać prawdę, żeby na siłę był mroczny, litości...

ocenił(a) film na 2
Ann_12345

Warrenowie byli uczciwi.

AlexRener

Ciekawa jestem Twojej opinii, dlaczego uważasz, że byli uczciwi?

ocenił(a) film na 2
czarna_wdowa

Bo nikt nie udowodnił im oszustwa. Wszystko poszlaki. To, że skłamali w jednej sprawie czy dwóch nie znaczy, że z wszystkim kłamali. Wielu ludzi twierdzi, że im pomogli, a poza tym wierzę w zjawiska paranormalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones