PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36235}
7,5 1 252
oceny
7,5 10 1 1252
Profesor Wilczur
powrót do forum filmu Profesor Wilczur

Film całkiem przeciętny. Wg mnie powinien nosić tytuł: "Profesora Wilczura przypadki". Gdzie dr
Kańska i wątek miłosny do profesora? Gdzie dr Kolski i jego wielka miłość do Łucji? A Nina
Dobraniecka? piękna kobieta uwodząca mężczyzn. I ta końcówka - tragedia. A przecież książka
kończy się happy endem.

ocenił(a) film na 10
maciek_szumlanski

Owszem masz rację,ale ta końcówka została zmieniona za zgodą pisarza.Dlaczego?Ponieważ powstała 3 część,która nie przetrwała do naszych czasów.A dlaczego reżyser nie umieścił wspomnianych przez Ciebie wątków to wielka niewiadoma dla mnie.

maciek_szumlanski

dziś skończyłem czytac i w książce nie było wątku Marysi , Leszka i tego jej adoratora tych postaci wcale nie było w książce

ocenił(a) film na 6
maciek_szumlanski

Gdyby reżyser i scenarzysta pozostali bardziej wierni literackiemu oryginałowi, nie byłoby ckliwego melodramatu, który to gatunek uwielbiała kinowa publiczność. ;)
Ja osobiście wolałbym obejrzeć właśnie "Profesora Wilczura" z dr Kańską, a bez sztucznych scen z Marysią i Leszkiem, ale cóż...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones