PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 869
ocen
6,3 10 1 184869
5,9 33
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Nie wiem czy taki temat był bo na pewno ktoś to zauważył... Skoro akcja Prometeusza dzieje się w przyszłości i obcy dopiero powstaną, to co z obcym vs predator ? Tam akcja dzieje się w 2004... Zresztą jesli ktoś jest spostrzegawczy to nawet w predatorze 2 z chyba 94r. jest na końcu scena w której widać czaszkę obcego jako trofeum. Czy Riddley chciał się odciąć od serii obcego z predatorem ?

ocenił(a) film na 6
Grzesiek_Ilczyk

Trzeba pamiętać że spotkanie xenomorfa z Predziem to wymysł fanowski, najpierw pojawił się taki crossover w komiksach, potem wtrącono easter egg do Predzia 2, następnie powstały gry i w końcu filmy. Scott nie ma monopolu na Obcego, wszak nie on jest jego twórcą, a "jedynie" reżyserem pierwszej genialnej części. Obcy "należy" do Schusetta, O'Bannona i Gigera - scenarzystów i artysty odpowiedzialnych za genezę i wygląd, więc Ridley Scott od Prometeusza w sumie robi fanfiction ;)

ocenił(a) film na 6
rozkminator

Tak czy siak filmy z obcym nie tworzą spójnej fabuly. A szkoda ...

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Rzekłbym raczej, że Obcy jest dziełem połączonego sztabu Scott, Giger, O'Bannon i Schusett i zgodnie z tym wszystko co powstało bez ich błogosławieństwa jest swego rodzaju fanfikcją (od "Aliens" i królowej począwszy).

Co do reszty pełna zgoda. Chyba nikomu związanemu z serią nie zależało na połączeniu świata Obcych i Predatorów. Nie pamiętam by kiedykolwiek któryś z reżyserów, scenarzystów, czy aktorów wspominał że takie połączenie mogło być ciekawym pomysłem. Ciężko zatem mówić o odcięciu się od Predatora skoro te serie nigdy nie były oficjalnie połączone.

Grzesiek_Ilczyk

Jak to obcy dopiero powstana? w 2122 roku Nostromo znajduje skamienialy statek Intynierow z rozerwanym Inzynierem. Jest to dowod na to ze zabil go Obcy. Znajduja tez jaja Obcego . Wszystko to przetrwalo na ksiezycu LV 426 setki jak nie tysiace lat. Zreszta w Prometeuszu ktory sie dzieje przed Obcym., ekspedycja znajduje pojemniki Inzynierow z substancja mutujaca. Tak wiec Obcy powstal baaaardzo dawno temu.

ocenił(a) film na 6
Aretus

Albo ja czegoś nie rozumiem albo Ty ... :)

Grzesiek_Ilczyk

Ok, przedstaw krotko jak Ty rozumiesz.

ocenił(a) film na 6
Aretus

Prometeusz opowiada o tym jak powstał obcy, prawda ? Obcy w Prometeusz to ta postać z końca filmu, i jest to pierwszy obcy na świecie. Potwierdź czy do tego momentu sie nie mylę ;)

Grzesiek_Ilczyk

Nie. To nie jest pierwszy obcy. To istota ktora "urodzila" sie w ciele Inzyniera i przejela jego pewne cechy genetyczne. Podobnie jak obcy w innych filmach z tego uniewersum, istota ta posiadala czesc genow swoich nosicieli ( w obcym w znanych nam filmach, mieszaly sie geny czlowieka, wolu /psa, predatora) Ale to nie obcy, poniewaz inzyniera nie zainfekowal facehugger jakiego znamy. Istota podobna do obcego , ale to nie on. Prometeusz to luzna nawiazanie do serii o obcym, jednak da sie to spoic w calosc. Inzynierowie mieli substancje mutujaca organizmy juz tysiace lat wczesniej( "Prometeusz" - to co sie stalo dwa tysiace lat przed przbyciem zalogi z Ziemi na LV 223) , mogla ona sluzyc do tworzenia nowych gatunkow, ( tak mogl powstac czlowiek) ale byla tez bardzo niebezpieczna, moglpowstac bardzo grozny organizm. W sumie mogli jej uzyc wlasnie jako bron bilogiczna, ktora pozniej wymknela sie spod kontroli. ( "Prometeusz" - hologramy z uciekajcymi Inzynierami, poniewaz "cos" poszlo nie tak. "Alien" - statek skamienialego Inzyniera na LV - 426 z rozerwana klatka piersiowa - tutaj rowniez "cos" poszlo nie tak, i "hodowla" - jaja - obcych, hodowla ta byla stworzona przez Inzynierow. ) Tak czy obcy istnial dluuugo wczesniej przed akcja z "Prometeusza". A scislej substancja ktora zapoczatkowala jego istnienie.

ocenił(a) film na 6
Aretus

A ja gdzieś przeczytałem, na Wiki chyba, że ta postać na końcu właśnie to protoplasta obcego. Czyli pierwszy obcopodobny. Wydajesz się być przekonany i w tym temacie pewnie masz większą wiedzę niż ja, ale jesteś pewny, ze to właśnie nie był pierwszy Allen ? Ja też zaraz to gdzieś doczytam i chyba jeszcze raz obejrzę powoli i dokladnie film...

Grzesiek_Ilczyk

Wielu nazywa ta istote Proto-Alien, ale to tylko wymysl fana ktory rzucil to w siec i nazwa ta zostalo podchwycona i zaczela zyc wlasnym zyciem. ( tez Proto - Xenomorph) Tak naprawde istota ta nie ma jakiejs konkretnej nazwy, poza jedna - Deacon ( Diakon).

ocenił(a) film na 3
Grzesiek_Ilczyk

W filmie są sceny, które zdają się sugerować, że Ksenomorfy istniały na długą przed czasem akcji Prometeusza. Holloway podczas zwiedzania tej struktury, którą umownie nazwę ‘’domem inżynierów’’ widzi na ścianie fresk przedstawiający Obcego. Fifield i Millburn znajdują natomiast stos trupów, które coś rozerwało od środka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones