PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821}

Prosta historia

The Straight Story
7,7 50 996
ocen
7,7 10 1 50996
7,7 26
ocen krytyków
Prosta historia
powrót do forum filmu Prosta historia

Może to paradoksalne, ale ten pozornie najmniej lynchowski film sprawił, że ostatecznie przekonałam się do Davida L. Owszem, podobało mi się Twin Peaks, ale serial to co innego, zwłaszcza ten - traktowałam go raczej jak prowokację i wyzwanie skierowane do telewidza oglądającego soap opery i tasiemcowe przeciętniaki kryminalne. Poza tym jakoś nie mogłam przekonać się do pełnego metrażu Lyncha. A ten film przekonał mnie, że Lynch ma naprawdę coś do powiedzenia. "Naprawdę" w kontekście samego Lyncha i całej reszty "ambitnego" kina. Bo uważam, że "Prosta historia" to jeden z nielicznych naprawdę głębokich, a zarazem rzeczywiście prostych i klarownych filmów naszych czasów. Nie urażając nikogo, IMHO głębia u późnego Kieślowskiego jest tylko pozorna, jest jak mętna kałuża, która wydaje się głęboka, bo nie widać dna.

No i zachwyciłam się wykorzystaniem w tym właśnie filmie tak charakterystycznego dla Lyncha skupienia na szczególe i nagłej panoramy od tego szczegółu do szerokiego planu oraz dziwności świata - nieziemska scena z jeleniem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones