Awakenings

2 godz. 1 min.
8,1 114 151
ocen
8,1 10 114151
71 018
chce zobaczyć
6,8 12
ocen krytyków
{"rate":6.8333335,"count":12}
{"type":"film","id":1035,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Awakenings-1990-1035/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przebudzenia
 • OnslaughT44 ocenił(a) ten film na: 10

  Słabych momentów brak. Pozycja obowiązkowa dla każdego.

 • berni_ ocenił(a) ten film na: 10

  OnslaughT44 Nic dodać, nic ująć. Arcydzieło.

 • OnslaughT44 Potwierdzam.

 • mariuszkow ocenił(a) ten film na: 10

  OnslaughT44 Naprawdę świetny film

 • czelsiak ocenił(a) ten film na: 9

  OnslaughT44 Świetny film, daje do myslenia, życie potrafi być naprawdę okrutne.
  Genialna rola De Niro, idealnie odegrał swoją rolę, to samo Williams.
  Wszystkie emocje, zachowanie, wszystko wygląda bardzo realistycznie.

 • przybylak09 ocenił(a) ten film na: 10

  OnslaughT44 Ten film to jest ARCYDZIEŁO !!!

 • Michu1516 ocenił(a) ten film na: 10

  przybylak09 Dokładnie. Właśnie przed chwilką zakończyłem seans tego arcydzieła i po prostu nie wiem co powiedzieć. Tego filmu nie da się ocenić słowami...ale może spróbuję.

  Tak więc przede wszystkim muszę podkreślić genialną rolę Robina Williamsa i jeszcze lepszą Roberta DeNiro, który był fenomenalny. Nie wiem, wydaje mi się od teraz , że to chyba jego najlepszą rola (oczywiście tylko i wyłącznie według mojej własnej opinii) mimo, że przed obejrzeniem tego filmu to rolę w Taksówkarzu, jak i Kasynie ceniłem najbardziej. Muszę także dodać, że film jak żaden inny najnormalniej w świecie wycisnął ze mnie łzy co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło podczas oglądania innych filmów. Stało się to za sprawą niesamowicie wzruszających scen, które wzorowo ukazują zarówno radość jak i miłość, a także smutek, wielkie rozczarowanie i cierpienie. Dodatkowo, film jest na swój sposób lekcją życia, gdyż pokazuje, że warto cieszyć się z tego co mamy i tego że jesteśmy zdrowi, bo niektórzy ludzie skrzywdzeni przez los i choroby nigdy nie doznają takiej prawdziwej radości z życia, a co najgorsze nigdy nie dostaną nawet takiej szansy. Szansy na spełnienie marzeń, choć powinni takową dostać. Niestety nie zawsze mamy na wszystko wpływ.

  Na koniec chciałem naprawdę polecić ten film każdemu, nawet tym osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem filmowym, bo jest to film (czytaj arcydzieło) z którego możemy sami wyciągnąć lekcje i który skłania do przemyśleń, bo uderza w nasze najczulsze emocje i zmienia nasz pogląd na niektóre rzeczy.