Film

Awakenings

1990 2 godz. 1 min.
8,1 111 195
ocen
8,1 10 111195
69 858
chce zobaczyć
6,6 8
ocen krytyków
{"rate":6.625,"count":8}
{"id":"1035","linkUrl":"/film/Przebudzenia-1990-1035","alt":"Przebudzenia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/35/1035/7530907.2.jpg"}
Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o lekarzu, który za pomocą eksperymentalnego leku przywracał do świadomości pogrążonych w śpiączce pacjentów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nowy lekarz (Robin Williams) stara odnaleźć się na oddziale pacjentów będących w śpiączce. Poruszony do głębi stanem swoich pacjentów, postanawia im pomóc. Podaje jednemu z pacjentów (Robert De Niro) lek nowej generacji. Dzięki temu lekarstwu uśpieni pacjenci budzą się do życia. Okazuje się jednak, że nie wszystko idzie po dobrej myśli. . .

boxoffice
$52 096 475 w USA
na podstawie
studio
Columbia Pictures Corporation / Parkes/Lasker productions
data produkcji
1990
tytuł oryg.
Awakenings
inne tytuły
Przebudzenia Polska
Przebudzenie (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
De Niro i Williams podczas przygotowań do roli spędzali dużo czasu w szpitalu razem z Dr Olivierem Sacksem i jego pacjentami.
Penny Marshall z początku chciała, by Bill Murray, który był zainteresowany tym filmem, zagrał Leonarda Lowe, ale ostatecznie zdecydowała inaczej, gdyż nie chciała, by widzowie spodziewali się komedii.
Gdy dr Sayer podchodzi z pacjentem do okna, by pokazać mu ulicę, na zewnątrz widać samochody z lat 70-tych i 80-tych, choć akcja filmu toczy się pod koniec lat 60-tych.
Niestety, w dzisiejszych czasach nie powstają takie obrazy jak ten. Efekty specjalne, kasa - oto dzisiejsze kino. Fabuła spada na dalszy plan. A szkoda. Można zadać ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 56%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film 8/10

  Joker_26 ocenił(a) film na 8

  Co De Niro zagrał, zwłaszcza te tiki, bardzo realistycznie, jedna z lepszych jego ról, absolutne mistrzostwo. Robin Williams również wyśmienity - POLECAM !!!

 • scena pozegnania z Paula... ten taniec

  fifa114 ocenił(a) film na 10

  ej od tego momentu plakalem jak dziecko. Bywalo ze jakas lezka mi sie zakrecila w oku na jakims filmie bo byly smuty ale nigdy nie plakalem. Do konca filmu lzy mi ciekly. Ten taniec byl jedna z najlepszych scen jakie ogladalem... kiedykolwiek. Mozecie mi powiedziec jak to ... więcej

 • Przejmujący film

  AntyPormo

  Uwielbiam De Niro w gangsterskich filmach, ale nie wiem czy właśnie tutaj nie zagrał swojej najlepszej rol! Kreacja niesamowita

  14
  • Arcydzieło, w każdym wymiarze.10/10

   OnslaughT44 ocenił(a) film na 10

   Słabych momentów brak. Pozycja obowiązkowa dla każdego.

  • Byłem dużym zbiornikiem wody

   vatatuku ocenił(a) film na 9

   ale wykapałem ją sobie na klatkę piersiową...