Film

1961 1 godz. 21 min.
7,1 189
ocen
7,1 10 189
80
chce zobaczyć
{"id":"31481","linkUrl":"/film/Przeciwko+Bogom-1961-31481","alt":"Przeciwko Bogom","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/81/31481/7346661.2.jpg"}
Posądzony przez kolegów o tchórzostwo lotnik otrzymuje szansę rehabilitacji.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Historia niesłusznie posądzonego o tchórzostwo i bojkotowanego przez kolegów lotnika. Kapitan Doroń w czasie awarii pilotowanego przez siebie samolotu ratuje się, samolot natomiast wpada do morza. Czyn ten uznany zostaje przez wielu kolegów i przełożonych za przejaw tchórzostwa. Doroń otrzymuje zakaz latania. Dopiero dowódca lotniskaHistoria niesłusznie posądzonego o tchórzostwo i bojkotowanego przez kolegów lotnika. Kapitan Doroń w czasie awarii pilotowanego przez siebie samolotu ratuje się, samolot natomiast wpada do morza. Czyn ten uznany zostaje przez wielu kolegów i przełożonych za przejaw tchórzostwa. Doroń otrzymuje zakaz latania. Dopiero dowódca lotniska umożliwia mu pełną rehabilitację. Brak paliwa zmusza Doronia do wykonania precyzyjnego lądowania, mimo że jest noc, a na płycie lotniska płonie rozbity przez lekkomyślnego pilota samolot.

studio
Zespół Filmowy "Studio" (produkcja)
data produkcji
1961
tytuł oryg.
Przeciwko Bogom
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Rewelacyjny

  thanau ocenił(a) film na 9

  W czasach,w których o wojsku można było mówić tylko jak z wstępniaków Żołnierza wolności ,film pokazujący życie wewnętrzne w bazie lotniczej,wzajemne stosunki,rodzaj ,jak to dziś modne;mobingu to była prawdziwa rewelacja.Świetne zdjęcia lotnicze,ogólna atmosfera sprawiają,że film oceniam na 9-tkę.

  1
  • Zaśmiecanie

   seikosha ocenił(a) film na 1

   Całkowicie się nie zgadzam z poprzednią opinią, film oceniłem na 1 z braku 0, ale to że jest na liście filmów - super. Takie filmy również powstawały i woląłbym je omijać z daleka, dzieki webowi może mi się to uda.