PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481059}

Przeklęta liga

The Damned United
7,2 8 633
oceny
7,2 10 1 8633
7,0 7
ocen krytyków
Przeklęta liga
powrót do forum filmu Przeklęta liga

Ciekawie opowiedziana historia klubów: Leeds United, Derby County i piłki angielskiej. Jednak także przedstawione zostało jak popęd do kariery potrafi zniszczyć wszystko, jak człowiekowi od nadmiaru władzy odbija "palma".
Na szczególną uwagę zasługuje osoba Briana Clough'a (Michael Sheen), która bardzo mi przypomina Jose Mourinho. Widać, że panowie mają bardzo podobne zachowania: uśmieszki, docinki, pyszność, żarciki, nawet z wyglądu byli podobni... Różnica między nimi jest jednak taka, że Jose wygrywa wszystko, a Brian wszystko przegrywał. Bardzo zaskoczyło mnie gdy w jednym z wywiadów Brian spytany - Czy jest najlepszym trenerem na świecie, odpowiedział " nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale jestem w pierwszej jedynce". Jose na to samo pytanie odpowiedział "nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego nie znam"
Ciekawe czy Jose oglądał film i jak mu się podobał ?
Ja oceniam na 6+

ocenił(a) film na 7
kieofas_2

"Różnica między nimi jest jednak taka, że Jose wygrywa wszystko, a Brian wszystko przegrywał." - oglądałeś w ogóle ten film ? ;)

A co do Mourinho i Clougha to Special One to, rzeczywiście, podobieństwo uderzające, ale wydaje się, że Clough był większym awanturnikiem. Np. publiczna krytyka władz klubu, Jose raczej tej granicy nie przekraczał.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Różnica między nimi jest jeszcze taka, że Brian był także dobrym zawodnikiem,a Jose na tej płaszczyźnie niczego nie osiągnął

kieofas_2

Pozornie dobre porównanie ,ale nie zapominaj że Mourinho tej arogancji wyniosłości i pychy ,nauczyl się nie od kogo innego, tylko od samych Anglików. Mam na myśli Sir Bobba Robsona ,którego tłumaczem podczas pracy w Barcelonie był Mourinho.
Natomiast film niczego sobie.

kieofas_2

"Różnica między nimi jest jednak taka, że Jose wygrywa wszystko, a Brian wszystko przegrywał." - muszą chyba napisać jak adamcpdst. Czy ty oglądałeś uważnie ten film?
Wszystko przegrywał? A błyskawiczny awans z Derby do ekstraklasy, mistrzostwo Anglii i półfinał Pucharu Europy (obecnie Liga Mistrzów). Owszem w Leeds nie wyszło, ale potem była przygoda z Nottinghem Forrest i ponowny awans do Ekstraklasy, znów mistrzostwo kraju i dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Europy i kilka pucharów ligii.

Podobieństwo do Mourinho rzeczywiście jest uderzające.

ocenił(a) film na 7
kieofas_2

Tak! Tez podczas ogladania filmu myslalem ciagle o Jose "nadetym nufonie" Mourinho... Uderzajace podobienstwo...
I faktycznie: "Ogladales uwanie ten film?" Jest powiedziane, ze z nottingham forest wywalczyl puchar europy w 1979 i obronil go rok pozniej... Jest do tej pory jedynym angielskim managerem, ktory tego dokonal... Jest tez na koncu takie zdanie "the greatest manager that england naver had", wiec jesli ktorys odstaje, jesli chodzi o osiagniecia, to powiedzialbym, ze Jose...

Przemo__C.

Zwłaszcza, że Jose nie zdobył niczego z "małym" klubem, w przeciwieństwie do Clougha. Gdyby wyciągnął coś z drugiej ligi portugalskiej i zdobył z tym 2 Puchary Mistrzów, to byłaby inna rozmowa.

ocenił(a) film na 8
Przemo__C.

faktycznie tak było powiedziane w filmie co niestety jest błędem bo tuż przed Cloughem, w latach 1977 i 78 dwa razy z rzędu Puchar Europy zdobył Liverpool pod wodzą Boba Paisleya

ocenił(a) film na 7
Przemo__C.

Mourinho zdobył z Porto puchar UEFA a rok później ligę mistrzów. To wcale nie jest tak mało biorąc pod uwagę z z jakimi klubami musiał wygrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones