film

Przerwane objęcia

Los abrazos rotos
2009
2h 8m
7,3 42 206
ocen
7,3 10 1 42206
6,4 16
ocen krytyków
Opętany miłością milioner zrobi wszystko, by zatrzymać przy sobie ukochaną. Kobieta czuje do niego jedynie wdzięczność i w tajemnicy spotyka się z innym mężczyzną. więcej mniej
Przerwane objęcia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Critics' Choice
Film zdobył nagrodę Critics' Choice, 3 inne nagrody oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ból spełnionych życzeń
Najnowszy obraz hiszpańskiego mistrza to fantastyczna przypowieść o paradoksie niespełnionego spełnienia. ... czytaj więcej
Przerwane objęcia
Zwiastun nr 2 (polski)
Przerwane objęcia
Zwiastun nr 1 (angielski)
Przerwane objęcia
Making of nr 2
nr 2 (polski) 2009-11-16T12:12:23 https://fwcdn.pl/webv/21/50/22150/z01.22150.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/213/399213/przerwane_objecia_30s_090812.vp9.480p.webm

Zakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej. Lena (Penelope Cruz) i Mateo (Lluis Homar) zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wieZakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej. Lena (Penelope Cruz) i Mateo (Lluis Homar) zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką... Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia?

boxoffice
$30 991 660 na świecie
$5 014 305 w USA
$25 977 355 poza USA
budżet
$18 000 000
dystrybucja
Gutek Film /Best Film
studio
El Deseo S.A. (przedstawia) / Canal+ España (udział) / Instituto de Crédito Oficial (ICO) (finansowanie) / więcej
tytuł oryg.
Los abrazos rotos
inne tytuły
Broken Embraces Miedzynarodowe
Broken Embraces Wielka Brytania
Broken Embraces USA
więcej
Gdy akcja filmu toczy się w 1992 roku, Ernesto Martel negocjuje kontrakt na budowę metra w Caracas. To metro powstało ponad 10 lat wcześniej.
Gdy Harry idzie do drzwi, za którymi stoi Enrique Jr, spogląda przez wizjer, żeby sprawdzić, kto to, mimo że jest już niewidomy.
Po tym, jak Ernesto zrzuca Lenę ze schodów, zabiera ją do swojego rolls-royce'a, aby zawieźć do szpitala. Gdy mijają metalową bramkę posiadłości Ernesto, widać przez chwilę członka ekipy filmowej.
U Almodóvara widać w każdym ujęciu obecność reżysera, jego wizję. Oprócz wczuwania się w losy bohaterów, możemy poczuć jak ktoś prowadzi nas przez ich historię za rękę. Tak też jest w "Przerwanych objęciach" - reżyser jest głównym bohaterem filmu. I nie chodzi tu bynajmniej o postać Mateo, który z twórcą "Złego wychowania" ma dużo wspólnego, ale o... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Daje 9

ocenił(a) film na 9

Bardzo poruszajacy, wspaniala charakteryzacja Penelopy, piekna aktorka, dobra fabula, polecam

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Pierwszy film Pedra, ktory mnie wynudził, nie zaskoczył, nie zachwycił i mną nie wstrząsnął.

No dobra nie jestem obiektywny...kocham Almodovara od zawsze...jego nowy film "Przerwane objęcia" to prawdopodobnie jego najambitniejsze dzieło pełne "przerwanych" historii o konsekwencjach życia "człowieka spełnionego", doskonała forma, niebanalna treść, cały wachlarz aktorów Almodovara...i genialna P.Cruz!

Cały Almodovar...

ocenił(a) film na 10

"Facet wytrzyma bez całowania ale nie bez obciągania" :D ta scena z wampirami jest jedną z niewielu przezabawnych, pysznie ukazany proces "tworzenia"

Zachwycający

ocenił(a) film na 9

Wróciłam do niego po 6 latach i ponownie mnie zachwycił. Piękna historia i piękna Penelopa.