PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8951}

Przygody barona Munchausena

The Adventures of Baron Munchausen
7,4 11 014
ocen
7,4 10 1 11014
6,7 7
ocen krytyków
Przygody barona Munchausena
powrót do forum filmu Przygody barona Munchausena

Zaraz zaraz, to jest film z 1988 roku! Ukraina była wtedy tylko republiką związkową Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, jako samodzielny podmiot polityczny wówczas nie występowała. Nie było po prostu takiego państwa. A Niemcy? Niemiecka Republika Demokratyczna czy Republika Federalna Niemiec? Ktoś dał ciała jak to pisał. Historia w szkole była za kiepsko prowadzona, huh?

DonPedro

Nie Ukraina, tylko UK (Wielka Brytania), ale pisałeś to 5 lat temu, więc może był błąd. Gdy piszemy Niemcy, mamy na myśli RFN - nie trzeba tego precyzować.

ocenił(a) film na 7
mwnuk

'Gdy piszemy Niemcy, mamy na myśli RFN' - a mieszkańcy NRD jak o sobie myśleli? I kim byli? Rosjanami? To, że ignoranci z państw zachodu nie dostrzegają różnicy, nie oznacza to, iż należy myśleć tak samo.

Gdy wspomnę w jakiś sposób o Korei, oznacza to, iż nie muszę precyzować, o którą mi chodzi? Podążając tym tokiem myślenia, mogę napisać powiedzmy, iż byłem w Ameryce. Pierwsze skojarzenie oczywiste, a dajmy na to, miałem na myśli Chile. Lepiej więc doprecyzować, nie wymaga to w końcu wiele wysiłku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones