film

Przygody barona Munchausena

The Adventures of Baron Munchausen
1988
2 godz. 6 min.
7,4 10 941
ocen
7,4 10 1 10941
6,8 8
ocen krytyków
Baron Munchausen wraz z małą dziewczynką wyrusza na poszukiwanie swoich towarzyszy. Mają mu pomóc uratować oblężone przez Turków miasto. więcej mniej
Przygody barona Munchausena zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył 3 nagrody BAFTA oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja rozpoczyna się w mieście, obleganym przez Turków. W gruzach teatru trupa aktorska wystawia "Przygody barona Munchausena". Mieszkańcy miasta czekają na zagładę, wypełniając sobie ostatnie godziny oglądaniem widowiska. W trakcie spektaklu na scenie pojawia się prawdziwy bohater sztuki (John Neville), który namawia widzów, aby nieAkcja rozpoczyna się w mieście, obleganym przez Turków. W gruzach teatru trupa aktorska wystawia "Przygody barona Munchausena". Mieszkańcy miasta czekają na zagładę, wypełniając sobie ostatnie godziny oglądaniem widowiska. W trakcie spektaklu na scenie pojawia się prawdziwy bohater sztuki (John Neville), który namawia widzów, aby nie upadali na duchu i stanęli do walki. Dla zachęty przytacza parę własnych przygód. Słowom barona daje wiarę tylko mała Sally (Sarah Polley). Baron wraz z dziewczynką wyrusza na poszukiwanie swych towarzyszy, obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. 

boxoffice
$8 083 123 w USA
budżet
$46 630 000
na podstawie
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Allied Filmmakers (współudział) / Laura Film / więcej
tytuł oryg.
The Adventures of Baron Munchausen
inne tytuły
Rola króla Księżyca była proponowana Seanowi Connery'emu, jednak ten odrzucił ją po cięciach wprowadzonych do scenariusza. Postać tę zagrał Robin Williams.
Nakręcono sceny z udziałem Christophera Lamberta, jednak ostatecznie zostały one wycięte.
Marlon Brando był brany pod uwagę do roli Wulkana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych