PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763013}

Przysięga

Eiðurinn
6,4 790
ocen
6,4 10 1 790
Przysięga
powrót do forum filmu Przysięga

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

To jeden z tych filmów, gdzie w zasadzie mało się dzieje, ale akcji więcej niż w setce innych.
.
.
.
.
[MOŻLIWE DELIKATNE SPOJLERY]
.
.
.
.
.
Ojciec martwi bo, gdy córka spotyka się z dosyć "szemranym" facetem. Można mieć uprzedzenia, ale gdy dowiaduje się wkrótce, że facet naprawdę jest z półświatka, a handel samochodami, narkotyki i rozboje to jego dzień powszedni to już wie że się nie polubią. Oliwy do ognia dolewa wieść, że córka też jedzie na prochach. Sprawy zaczynają się nieprzyjemnie komplikować....

Świetnie pokazana sytuacja ojca, który poświeci wszystko dla dobra dziecka. W walce ma przeciwników, którzy sroce spod ogona nie wylecieli. Jednocześnie dramat córki, która widzi że źle się dzieje, ale ani może, ani chce z tego wyjść. Problemy w pracy, na które rzutują problemy w domu. Policja, która wobec oczywistych dowodów jest bezradna, ale dostaje "powera" gdy trzeba szukać igły w stogu siana. I żona, która zupełnie nieświadoma, ale lepiej się zna na butach niż faceci :-)

Morał - cóż, nie ma zbrodni doskonałej, nawet gdy jest doskonała.

ocenił(a) film na 7
zmechu

"Policja wobec oczywistych dowodów bezradna"? Policja wobec oczywistej potrzeby ruszenia dupskiem jest kompletnie amatorska. I to jedyny dysonans w tym filmie, skutecznie obniżający ocenę; nieprawdopodobna nieudolność. Wystarczyło objąć dyskretną obserwacją oczywiście (dla tej policji) podejrzanego i nie sposób byłoby nie trafić na domek. I dziesiątki śladów (mimo próby zabezpieczeń) tam zostawionych.
Cała reszta, doskonały dramat.

ocenił(a) film na 9
Treh

Motyw policji w filmie bym wybaczył :-) Obawiam się bowiem, że tak to działa. Policja za bardzo się nie udziela, dopóki coś się nie stanie. Czyli: "mam podejrzenia o narkotyki, w tamtym domu jest coś dziwnego". Policja: "hmmm, no niby coś jest na rzeczy, ale bez nakazu i konkretnych zarzutów to nie tak hop-siup, no niby mają zioło ale w dopuszczalnej ilości, no ale na handlu za rękę nikogo nie złapaliśmy, hmmm, no niby można by obserwować ale ludzi nie mamy a w sumie oni są dorośli, wiec wicie-rozumicie..." itd.

Ale jak pojawia się trup, to Policja włącza wyższy bieg. No bo tego nie można "ot tak" zignorować, bo już jest sprawa, już musi być dochodzenie i "wicie-rozumicie" nie przejdzie, bo winnego trzeba znaleźć. Albo przynajmniej wykazać że mimo udokumentowanych wysiłków znaleźć się go nie dało.

Treh

Właśnie oglądam. Torba dragów w żadnym państwie nie jest uznawana za dopuszczalną ilość i koleś z automatu jest podejrzany o handel. To akurat było debilne. Lepiej było zajumać torbę i czekać, aż tamci go wykończą.

zmechu

Gdzie udało się Wam obejrzeć ten film, poza kinem? Ponieważ w mojej okolicy nie był nadawany. Od miesięcy czekam , czy się pojawi na E.Kino np, ale nic z tego. A bardzo chciałabym zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Vegelicious

Niestety nie ma co liczyć na polską dystrybucję, ani nawet na polskie napisy. Już sporo czasu minęło. Polecam zobaczyć z angielskimi - to jedyny, co pozostaje.
Warto.

laxman

Może być wersja z angielskimi napisami, lecz gdzie jej szukać? Dotąd nie znalazłam, ani tego filmu, ani paru innych, także skandynawskich.

ocenił(a) film na 7
Vegelicious

Wpisałem wczoraj w wyszukiwarce "the oath 2016 online" i w kategorii filmy 2 wynik to pewien popularny polski serwis trzyliterowy, o pierwszej literze: C jak Celina.

Wersja z lektorem, spróbuj ogarnąć:)

laxman

Dziękuje za pomoc, zdaje się , że wpisywałam oryginalny tytuł, stąd nic nie znalazłam. Teraz wiem, że obejrzę. Jeszcze raz dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones