PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95531}

Pszczelarz

O melissokomos
7,6 588
ocen
7,6 10 1 588
6,8 4
oceny krytyków
Pszczelarz
powrót do forum filmu Pszczelarz

wspaniały film !

użytkownik usunięty

Film wielkiego Theo Angelopolusa to przemilczany, poetycki wgląd w pustkę emocjonalną człowieka, wspaniały fresk o ucieczce od szczęścia.
Film rozpoczyna się weselem (sugestywna acz nienachalna reżyseria daje wiele możliwości interpretacji dotyczących motywacji bohatera), po którym główny bohater definitywnie rozstaje się z rodziną, rzuca prace nauczyciela i jak co roku wyrusza objechać Grecję w poszukiwaniu kwiecistych łąk dla swoich pszczół. Pszczelarstwo to w jego rodzinie tradycja, jednak co roku czegoś mu ubywa. Coraz mniej przyjaciół wyrusza w tą samą wyprawę, coraz mniej ich mu zostaje, trudniej o kwiaty dla pszczół oraz o uczucia przed którymi bohater całe życie się wzbrania.
Piękne są tu zdjęcia brzydkiej Grecji. Ten słynący ze swojego uroku kraj fotografowany jest wczesną, szarą wiosną. Kamera nieśpiesznie i statycznie ogląda puste, skaliste plenery, szare, przygnębiające niebo, piętrzące sie w tle fabryczne kominy, budynki przemysłowe, odrapane kamienice. To, oraz żadka ale subtelna muzyka i wspaniała, smutna kreacja Mastroianniego daje nam film wysmakowany. Mało tu słów a treści nieskończenie wiele.

ocenił(a) film na 10

Otóż to, mimo że oglądałem z ang napisami i się tym faktem trochę meczylem, to nie było tak źle, bo dialogów faktycznie b. mało.

Sekwencja w kinie to chyba najpiękniejsza jaką do tej pory widziałem.

Polecam tego Pana jak najbardziej.

Pszczelarz i Pejzaż we mgle to chyba jedna z najleopszych filmów jakie do tej pory widziałem.

Pzdr.

szczawik151

Chciałabym bardzo obejrzeć ten film. Wie ktoś może gdzie można go znaleźć ? Byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam

Lusesita

@Lusesita
Powiedz mi z którego Ty rejonu dolnośląskiego jesteś? Tak się bowiem składa, że facet mojej siostry ma siostre która tutaj niedaleko mieszka i studiuje we Wrocku. Dodatkowo zbieżność określeń "Lusesita".. Zastanawiam się od dłuższego czasu czy to nie Ty.. Jak możesz to odpisz mi na mojego maila (stev1989@gmail.com), żeby nie robić tutaj offtopa.

Pozdr

Lusesita

szukasz jeszcze Pszczelarza?

ocenił(a) film na 6
ageres

Ja szukam. :)

deadlock

napisz mi na ageres@op.pl

ocenił(a) film na 8

Niby z wszystkim wyżej napisanym się zgadzam a jednak..czuję się rozdarta przez ten film, bo wprawdzie całość było dość minimalistyczna, wyciszona, to ja po seansie zamiast pozostać w jakiejś zadumie, melancholijnym nastroju, cokolwiek, jestem zdenerwowana na ten film, na bohaterów, a rzadko mi się coś takiego zdarza, bo moja złość nie wynika z faktu, że Pszczelarz jest koszmarną produkcją, zmarnowanym czasem etc, nie mogę go ocenić nisko, to skąd ta frustracja? wydaje mi się, że najbradziej drażniła mnie kreacja tej dziewczyny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones