PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822207}
6,2 9 773
oceny
6,2 10 1 9773
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi

Dobra, było kilka scen gdzie główna bohaterka widziała swoją koleżankę a potem nagle się okazywało, że to były jej urojenia (wizje)?! W pewnej chwili zacząłem się zastanawiać, czy nie cierpi ona na schizofrenie albo inna chorobę dwubiegunową. Twórcy filmu pozostawili to bez jakiegoś głębszego wyjaśnienia?!

ocenił(a) film na 8
sztorm

Również mnie to zastanawia. Myślałem, że na koniec filmu okaże się, że Lily nie istnieje. Zastanawia mnie również te urojenia Lucy co do pocałunków z Lily, była o nią zazdrosna a jednocześnie ją pociągała ? Chyba sięgnę po książkę, może tam to bardziej wyjaśnili.

ocenił(a) film na 6
jasiu9208

No właśnie, i jeszcze ta egzema co ona miała na szyj?!?

sztorm

Ja miałem wrażenie, że główna bohaterka ma urojenia a przyjaciółka i fotograf w ogóle nie istnieją, są wytworem tylko jej wyobraźni, podobnie jak sędzina. Np scena z koleżanką z pracy, gdy ta przychodzi do niej i ukuciem się od kolca róży. To był wytwór jej wyobraźni. Zapewne to samo było, gdy przyjaciółka przyszła do niej. Mam wrażenie że panna zwariowała z wyobcowania i samotności. Sądziłem też, że policjanci przesłuchujący ją to lekarze psychiatrzy. Dziwny film. Podobnie jak Ty sądziłem, że ona choruje na schizofrenię.

sztorm

Wydaje mi się, że to wynik traumy. Ona w pewnym momencie sama nie wiedziala czy ja w końcu zabiła czy nie, przez te wizje. Była zaskoczona, gdy okazało się, że to nie jest ciało jej koleżanki. Mogła być zaburzona. Za dużo przeszła i gdy poczuła się w końcu przy kimś sobą... hmm... jak bańka mydlana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones