PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30766}

Ptak o kryształowym upierzeniu

L'Uccello dalle piume di cristallo
7,0 3 062
oceny
7,0 10 1 3062
6,9 7
ocen krytyków
Ptak o kryształowym upierzeniu
powrót do forum filmu Ptak o kryształowym upierzeniu

Niemalże idealny

użytkownik usunięty

Rewelacyjne giallo (jedno z lepszych jakie oglądałem) z kapitalnym klimatem i soundtrackiem.
Fabuła, jak i jej poprowadzenie jest bardzo dobra, intryga zawiła i przemyślana, chyba mało kto by się spodziewał takiego zakończenia. Wiele osób narzeka na brak gore i w sumie to jest jedyna wada jak dla mnie, ale tak naprawdę w niczym mi to nie przeszkadzało, bo film porządnie wciąga.
Fani włoskich kryminałów koniecznie muszą obejrzeć!

ocenił(a) film na 10

Trzeba wziąć poprawkę na to, że film miał premierę w 1970 roku, a wtedy jeszcze nie było w modzie takiego epatowania przemocą. A poza tym więcej "mankamentów" nie zauważyłem ;) P.S. Czy brak krwawych scen można właściwie uznać za wadę?

użytkownik usunięty
wojteczek

Jeśli mówimy o giallo, to brak krwawych scen jak najbardziej można uznać za wadę (z samej definicji giallo to krwawy kryminał), choć oczywiście nie jest to żadna poważna wada, gdyż klimat i fabuła odwalają tu całą robotę.
No ale muszę przyznać, że przydałoby się tu jakieś krwawe i zapadające w pamięć morderstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones