PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30937}

Purpura i czerń

The Scarlet and the Black
7,5 1 960
ocen
7,5 10 1 1960
Purpura i czerń
powrót do forum filmu Purpura i czerń

Brakuje budzetu

użytkownik usunięty

Wszystko byloby OK, gdyby nie masakrycznie wrecz niski budzet i to widac. Bardzo duzo przez to fim traci. Przypuszczam, ze w latach 80tych nie mialo to az tak wielkiego znaczenia, dzis niestety boli. Pisze to ze smutkiem, bo potencjal jest, historia dosc niesamowita, ale podane ponizej oczekiwan. Normalnie dalbym 4, moze 5 ale biorac pod uwage, ze calosc w jakims stopniu oparta na faktach podwyzszam do 6. Proponuje przy tym obejrzec "Amen" - rownie interesujace w tematyce, a duzo lepiej wykonane.

użytkownik usunięty

No według mnie ocena dużo za niska. Historia ta nie jest luźno oparta na faktach, to wręcz fabularny dokument, wszystkie przedstawione postacie i wydarzenia naprawdę miały miejsce. Temat niebagatelny - to chyba jedyny film, który całościowo traktuje o postawie Watykanu wobec wojny i hitlerowskiej władzy. Prawdę mówiąc na początku wydawało mi się, że to będzie raczej film biograficzny o Piusie XII i jego dylematach, później okazało się że to historia jednego z biskupów.
Forma filmu jest skromna i surowa, ale nie zła. To coś w stylu teatru telewizji. Nie ma tu akcji na wielkich przestrzeniach, ale przecież nie o to chodziło! Tutaj najważniejszą rolę odgrywają dialogi, zwłaszcza wymiana zdań pomiędzy dwoma głównymi bohaterami (Niemcem i biskupem). Myślę, że w filmie na taki temat nie ma gdzie upchnąć wyszukanych efektów specjalnych i niski budżet wcale nie zaszkodził. Po prostu to nie jest Szeregowiec Ryan, to zupełnie inny typ filmu i daje całkiem inne wrażenia. Zdjęcia, montaż - przeciętne, nie za dobre i nie złe, ale nie można oceniać dzieł kinowych tylko po warsztacie!

ocenił(a) film na 9

Ksiądz O'Flaherty pochodził z Irlandii, z małego miasteczka Killarney. Byłam tam i wzruszyło mnie to, z jak wielką sympatią i szacunkiem mieszkańcy Killarney szanują pamięć tego człowieka! I jak bardzo lubią tych turystów, którzy wiedzą o nim choć trochę. To był naprawdę wspaniały człowiek! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Ksiądz O'Flaherty pochodził z Irlandii, z małego miasteczka Killarney. Byłam tam i wzruszyło mnie to, z jak wielką sympatią i szacunkiem mieszkańcy Killarney szanują pamięć tego człowieka! I jak bardzo lubią tych turystów, którzy wiedzą o nim choć trochę. To był naprawdę wspaniały człowiek!

IrenaSz

http://www.hughoflaherty.com/ i motto: "God has no country"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones