filmweb.pl
Zaloguj się
filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Filmy w TV
Nagrody
Newsy
Recenzje
Publicystyka
Filmweb poleca
Programy Filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Seriale w TV
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Mój Filmweb
Aktywność (oceny znajomych)
rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
VOD
Zobacz wszystkie VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Kino
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
Quo Vadis
Opinie
Quo Vadis
1951
Strona filmu
Nowość
Listy
(9)
pełna obsada
(120)
Oceny krytyków
(0)
Oglądaj online
Ciekawostki
(24)
Recenzje
(1)
Nagrody
(13)
Forum
zdjęcia
(26)
plakaty
(34)
Opisy
(3)
powiązane
(7)
Newsy
(10)
Quo Vadis
/film/Quo+Vadis-1951-31494
1951
jorg66
7
Zestarzał się, ale rozmach jest. Szkoda, że polacy nie byli w stanie stworzyć tego, co udało się w USA. Dobry film i świetne kreacje aktorskie.
czytaj dalej
mitrus80
8
8,5 - top5 kostiumowych które mnie ukształtowały, obok "Dziesięcioro przykazań", "Ben Hur", "Kleopatra", "Spartakus", powtórka po 30 latach - broni się
czytaj dalej
Calvera81
7
Ten Neron wcale tak źle nie śpiewał :)
czytaj dalej
Lukasz_Broda
6
Trochę wstyd, że amerykańska adaptacja polskiego klasyka literatury sprzed ponad 60 lat jest zdecydowanie lepsza od polskiej sprzed 15 lat.
czytaj dalej
Praks
8
Schön
czytaj dalej
MajkelBlack
7
Epicki spektakl pełen przepychu, wielkości i bogactwa oraz jedno z najbardziej imponujących wydarzeń historycznych w kinie tamtych lat.
czytaj dalej
Beermeister
8
Bez re-watcha. Przez lata oglądałem go za każdym razem, kiedy dawali w jakieś święto w telewizorze, chociaż ostatni raz był już dosyć dawno. Still.
czytaj dalej
burlesco
7
Spektakularnie o tym, że historia kołem się toczy.
czytaj dalej
Artur Bitdorf
7
Hollywood sięgnęło po Sienkiewicza, i sceny w Koloseum zrealizowali z taką pompą, że powstała pół wieku później polska wersja jawi się jak teatr telewizji
czytaj dalej
robert2207
8
O wiele lepszy niż polska wersja. Zrobiony kunsztownie i z należytym przepychem. Mimo prawie trzech godzin czasu ciężko się na nim nudzić. Ustinov wybitny.
czytaj dalej
Savathus666
8
Doskonałe, głębokie w swej wymowie kreacje Nerona, Petroniusza i Marka Winicjusza. Rozmach wizualny robi świetne wrażenie biorąc pod uwagę rok powstania.7,5/10
czytaj dalej
zabójca Malcolma X
8
„I tak minął Nero, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mór a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu Wedle zaś dawnej bramy(...)"
czytaj dalej
Rafał Kaplita
8
Jeszcze żył Dziadek. Babcia kroiła kluski do rosołu. Trochę śnieżyło. Za oknem widać było agrest. Telewizor miał 6 guzików. Jeden świecił się na czerwono.
czytaj dalej
ash_williams85
6
Kolejna pozycja z dzieciństwa, którą trzeba było sobie przypomnieć. Nie jest to dokładna adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza, zatem tylko 06/10.
czytaj dalej
akira894
10
Epicki obraz i typowa dla lat 50-tych magia kina, gdzie mamy olbrzymi rozmach za miliony dolarów i nienaganne (choć teatralne) aktorstwo. Genialny P. Ustinov!
czytaj dalej
Dawid Burdelak
8
Bardzo dobra, a zarazem dużo wierniejsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza o chciwości, miłości, namiętności, a zarazem wojennej zawierusze. Bo starożytny Rzym ciągle toczył z kimś wojny. Peter Ustinov w roli Nerona naprawdę genialny - po prostu widz czuje to, co on oddawał na ekranie. Robert Taylor jako Marek Winicjusz bardzo dobry, Deborah Kerr jako Ligia także, ale to Peter Ustinov grał pierwsze skrzypce w tym filmie. Aż osiem nominacji do Oscara. Niestety, żadnej statuetki nie zdobył, bo sobie naprawdę na to zasłużył. Leo Genn w roli Petroniusza też wyborny. A Jerzy Kawalerowicz powinien był za życia spalić się ze wstydu, nad tym co popełnił za straszliwą zbrodnię przeciw kinematografii w 2001 roku, kręcąc jeszcze raz to, co udało się Mervynowi LeRoyowi pół wieku wcześniej. Scena pożaru Rzymu prawdziwie autentyczna, wstrząsająca, a zarazem wiarygodnie nakręcona. Michał Bajor nigdy nie dorośnie Ustinovi do pięt, Magdalena Mielcarz do Deborah Kerr też nie, polska wersja ssie.
czytaj dalej
Magdalena XYZ
8
Świetne aktorstwo. Tu skupiono się na miłości Ligii i Winicjusza,ale pominięto wątki z chrześcijańskim miłosierdziem i nawróceniem. Petroniusz i Neron znakomici
czytaj dalej
Marcin Grudziąż
7
DVD. Niesamowity rozmach i kilka naprawdę spektakularnych scen. Wierna adaptacja Sienkiewicza, oddająca głęboko prochrześcijański charakter utworu.
czytaj dalej
Mariusz Mieloch
7
Wielkie hollywoodzkie widowisko zapierające dech w piersiach. Pod całym pięknym kostiumem kryje się krytyka totalitaryzmu. A było to 6 lat po wojnie.
czytaj dalej
AbuKamil
5
Skręciwszy łeb byka Ursus walkę wygrał. Galba u bram Rzymu, Neron się doigrał. Ludowi dać ziarna i oliwy, a potem wskazać wroga. jakie to aktualne!
czytaj dalej
Kamil KK
8
Swietne role Genna i Ustinova oraz genialna muzyka Miklosa Rozsy .
czytaj dalej
Michał Danielewicz
6
Zestarzał się...
czytaj dalej
Lady_Eowyn
9
Moja duma narodowa jest rośnie, kiedy pomyślę, że tak wspaniale zekranizowano powieść naszego noblisty. Cudowny.
czytaj dalej
Adrian Burz
6
Gdyby nie Genn i Ustinov niewiele byłoby tu do zapamiętania. Wszystko jest boleśnie poprawne.
czytaj dalej
MrLostAgent
7
Bezkompromisowym rozmachem stoi po dziś. Wielka superprodukcja jeszcze przed "Kleopatrą". Zdecydowanie najlepsze wydanie Sienkiewicza. *nie mówię o książce*
czytaj dalej
1
2
3
4
5
...
Popularne na VOD
Wichrowe wzgórza
Opinie
Alfa
Opinie
Drama
Opinie
Zobacz popularne na VOD