PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 295
ocen
5,5 10 1 63295
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Odnosze wrazenie - byc moze mylne - ze nieco odbiegam wiekiem od wiekszosci komentatorow, ale chyba nawet dinozaurom mozna sie wypowiedziec. Czekam na ten film od ponad roku i mimo, iz zwiastun nie nalezy moim zdaniem do zbyt udanych,a i dzwiek jak to w polskich filmach bywa szwankuje, to zaryzykuje twierdzenie, iz film ten odniesie sukces i to nie dlatego ze sciagnie na nie w.w. 'pospolite ruszenie' czy tez we wszystkich nagle odezwie sie poczucie wspolnoty z polska spuscizna kulturowa, ale po prostu dlatego iz bedzie to film 'dobry' w najsilniejszym tego slowa znaczeniu.

co do dźwięku...
...rzeczywiście jest on na kiepskim poziomie - strasznie denerwujące jest to nie zgranie głosu z postacią, szczególnie widoczne w trailerze u ról kobiecych...
Tu akurat wszyscy powinni uczyć się od Amerykanów, u nich słychać każdy szelest...Ale rozumiem że to kwestia $$$...
Również jestem zdania że film będzie po prostu dobry - chyba udała się synteza amerykańskiego widowiska z "realizmem" europejskim... podoba mi się to.

ocenił(a) film na 5

!!!!!!!!!!!
Mam nadzieję że spuścizną kulturową nazywasz twórczość Sienkiewicza a nie moralizatorstwo zawarte w książce. Sienkiewicz był wielkim pisarzem ale ni w cholerę nie trzymał sie faktów, i nie sądzę aby będąc współczesnym nam napisał taką książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones