PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 288
ocen
5,5 10 1 63288
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Książka świetna

ocenił(a) film na 1

A film schrzaniony. Polacy wszystkie filmy kaleczą! Powinni się zabrać za to holywoodzcy producenci i reżyserzy i Gladiator się chowa.

Body

"holywoodzcy producenci i reżyserzy" już się za ekranizację tego wzięli i w mojej ocenie schrzanili niemiłosiernie w kwestii fabularnej i doboru części obsady (Ursus to jakiś stary, siwy dziad z obwisłym cycem :/). smutne jest to, że amerykańska wersja powstała pół wieku temu a i tak od strony technicznej (efekty, kostiumy, dekoracje, itp.) jest lepsza od polskiej "superprodukcji" za 20mln$

użytkownik usunięty
Venomix

Mnie w "starej" wersji na łopatki rozłożył brak zgodności z książką. Jedynie Neron i Petroniusz się obronili.

jak byłem w liceum to nam polonistka kazała oglądać amerykańska wersję i wypisywać rozbieżności z książką, ale po zapisaniu dwóch stron (tak do 30 minuty filmu jak dobrze pamiętam) wymusiliśmy koniec tej farsy ;p

użytkownik usunięty
Venomix

Brrrr! Twoja polonistka była sadystką! ;)

wiem, ale i tak najgorsze było jak szliśmy do kina - kto normalny zabiera licealistów na "Babe świnka w mieście"??? mam uraz do końca życie ;p

użytkownik usunięty
Venomix

Hahahahahahahaha :D:D:D
Hardcorowa dama, nie ma co :)
Ja mam uraz do opery. Ale nie przez nauczycielkę a przez kolegę, który nie dość, że do Teatru Wielkiego przyszedł w relaxach (mam nadzieję, że wiesz co to "relaxy"), to jeszcze zabrał termos z zupą ogórkową. A gdyby tego było mało, to szklany wkład w tym termosie mu pękł. Zapach kwasu podczas "Arii z kurantem" - bezcenny :D

no to grubo chłopak poszedł ;D
ciekawe, że nikt na wejściu nie zainteresował się kolesiem w kosmicznych butach z termosem pod pachą ;)

użytkownik usunięty
Venomix

To się działo dawno, dawno temu, w szóstej klasie podstawówki :) A termos był dobrze zakamuflowany w plastikowej torbie-reklamówce :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones