PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 254
oceny
5,5 10 1 63254
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Katastrofalne dialogi. Co to w ogóle było? Nie to wiersz, ni to proza, stylizowane dodatkowo na XVIII-wieczny polski. Nie dało się tego słuchać. Do tego wszystko przeplatane patosem i sztuczne. Chociaż reszta (scenografia, stroje) i tak była dużo gorsza niż w amerykańskiej wersji z 1951, to gdyby te nieszczęsne dialogi były mniej irytujące dałoby się to obejrzeć.

Firmus_Piett

krytyk ku*wa :D

ocenił(a) film na 7
Firmus_Piett

Mam w domu bardzo starą książkę Quo Vadis i powiem, że byłam całkowicie zaskoczona oglądając film - niemal każde słowo, było wyrwane żywcem z książki. W życiu nie widziałam tak dokładnej ekranizacji, wszystko było robione jakby dosłownie z Quo Vadis w ręce. Jednak gdy wymieniłam się spostrzeżeniami ze znajomą, okazało się, że ona nic takiego nie zauważyła, więc sądzę, że mamy różne wersje, bo dla mnie było to całkowicie widoczne :) Ogólnie film spodobał mi się, spodziewałam się kiczowatego chłamu, a tu takie miłe zaskoczenie :)

ocenił(a) film na 9
hinea

Dokladnie, dialogi byly w 90% wziete 1:1 z ksiazki wiec narzekanie na nie mowi tylko o tym jak niepowaznaa jest osoba je krytykujaca, ktora najwyrazniej nigdy nie miala ksiazki w rekach.

ocenił(a) film na 2
greg_00

Nie sztuką jest powtórzyć to co napisał Pan Sienkiewicz. Sztuką jest wypowiedzieć te słowa z emocjami i sercem a nie recytując, jak dzieci w przedszkolu.

ocenił(a) film na 2
Natalis_Elisabeth6002

Trafnie i w punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones