Quo vadis

2001 2 godz. 40 min.
5,5 61 350
ocen
5,5 10 61350
2 834
chce zobaczyć
3,3 10
ocen krytyków
{"rate":3.3,"count":10}
{"type":"film","id":1311,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Quo+vadis-2001-1311/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Quo vadis
 • Firmus_Piett ocenił(a) ten film na: 3

  Katastrofalne dialogi. Co to w ogóle było? Nie to wiersz, ni to proza, stylizowane dodatkowo na XVIII-wieczny polski. Nie dało się tego słuchać. Do tego wszystko przeplatane patosem i sztuczne. Chociaż reszta (scenografia, stroje) i tak była dużo gorsza niż w amerykańskiej wersji z 1951, to gdyby te nieszczęsne dialogi były mniej irytujące dałoby się to obejrzeć.

 • drill90 ocenił(a) ten film na: 7

  Firmus_Piett krytyk ku*wa :D

 • hinea ocenił(a) ten film na: 7

  Firmus_Piett Mam w domu bardzo starą książkę Quo Vadis i powiem, że byłam całkowicie zaskoczona oglądając film - niemal każde słowo, było wyrwane żywcem z książki. W życiu nie widziałam tak dokładnej ekranizacji, wszystko było robione jakby dosłownie z Quo Vadis w ręce. Jednak gdy wymieniłam się spostrzeżeniami ze znajomą, okazało się, że ona nic takiego nie zauważyła, więc sądzę, że mamy różne wersje, bo dla mnie było to całkowicie widoczne :) Ogólnie film spodobał mi się, spodziewałam się kiczowatego chłamu, a tu takie miłe zaskoczenie :)

 • greg_00 ocenił(a) ten film na: 9

  hinea Dokladnie, dialogi byly w 90% wziete 1:1 z ksiazki wiec narzekanie na nie mowi tylko o tym jak niepowaznaa jest osoba je krytykujaca, ktora najwyrazniej nigdy nie miala ksiazki w rekach.

 • Natalis_Elisabeth6002 ocenił(a) ten film na: 2

  greg_00 Nie sztuką jest powtórzyć to co napisał Pan Sienkiewicz. Sztuką jest wypowiedzieć te słowa z emocjami i sercem a nie recytując, jak dzieci w przedszkolu.