PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 288
ocen
5,5 10 1 63288
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Naiwne przesłanie reżysera

użytkownik usunięty

Nie odpowiada mi przesłanie p. Kawalerowicza o "nadejściu lepszego świata". Bardzo europocentryczna i naiwna interpretacja dziejów. (Zwłaszcza po wczorajszych wydarzeniach w USA trudno o jego obronę.) Po pierwsze Rzym nie upadł przez chrześcijaństwo. Po drugie przez prawie dwa tysiące lat po Jezusie chrześcijańska Europa eksportowała światu niewolnictwo, wojny światowe, rzezie i prześladowania religijne. Po trzecie dla wyznawców buddyzmu i w ogóle narodów azjatyckich to wydarzenie sprzed 2001 lat niewiele chyba znaczy... Inna sprawa, jak p. Kawalerowicz, oczywisty nie-chrześcijanin (o ile wiem niewierzący) może z przekonaniem mówić o przesłaniu opowieści o św. Piotrze czy Jezusie?

good point
Trafne spostrzeżenie...

Cała ta metafora ze współczesnym Rzymem to jest horror... Co to ma w ogóle znaczyć? Może niech ktoś się doszuka w tym jakiegoś naprawdę głęboko ukrytego sensu, bo nie chce mi się wierzyć, że Kawalerowicz się takimi banałami wysługuje... Chrześcijaństwo = lepszy świat? Przepraszam bardzo?... Bardzo dobrze skomentował to Kris. Wyrazy poparcia.

użytkownik usunięty

wielkie dzięki
za ten komentarz. Jest świetny i inteligentny. Trafiłeś w sedno. Nic dodać nic ująć. Zgadzam się z Tobą w 100%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones