PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9181}

Rób, co należy

Do the Right Thing
7,5 9 696
ocen
7,5 10 1 9696
8,1 26
ocen krytyków
Rób, co należy
powrót do forum filmu Rób, co należy

Dobre, choć wkurzające filmidło, które na pierwszy rzut oka przynosi odmienny od zamierzonego skutek.

Niby unosi się tu gdzieś duch Ghandiego, nikogo moralnie się nie wybiela, a ja po seansie jedynie pałam nienawiścią. Lecz wtedy zrozumiałem, że to tylko świadczy o wielkości tego działa, bo udowadnia, że Lee trafnie ujął naturę problemu. To nie kolor skóry generuje przemoc, ale nienawiść w nas drzemiąca…

Moja ocena - 6/10

ocenił(a) film na 8
Grifter

Czarni jeszcze nigdy nie byli tak czarni jak w tym filmie. Czarna muzyka, czarny styl, czarna dzielnica, czarna zajebistość.:)

Pod względem formalnym to jest takie drobne sceny - jestem zachwycony sposobem, w jaki nakręcono ten film. Zwykły spacer po ulicy jest tu kompletnym pokazem wszystkich postaci - "Jou nigga, wazup?" które teraz są tylko tłem i siedzą na schodach gadając, ale później będą mieli swój epizod. Jak kamera krąży po dzielnicy, jak zmienia się z perspektywy trzecio- na pierwszoosobową (opowieść o Hate i Love - kiczowata, ale jednak super). Arcydzieło formy i basta.

Ale nie wiem za bardzo, co tym filmem Lee chciał przekazać - że jak jest gorąco, to wszyscy są lekko poddenerwowani już na starcie? Że uprzedzenia są i już, żadne racjonalne argumenty ich nie pokonają? Że czarni stworzyli mnóstwo świetnej muzyki? Sam już nie wiem... Niemniej, dobrze się to ogląda. Nigga 4 life! <3


7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones