PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540057}

Rafa

The Reef
5,0 4 801
ocen
5,0 10 1 4801
3,5 2
oceny krytyków
Rafa
powrót do forum filmu Rafa

Spokojny, dobrze się ogląda, mimo znikomej akcji nie męczy. Natomiast ma masę głupstw w
zachowaniach aktorów.
Oglądałem go kilka dni temu, więc już dobrze nie pamiętam, ale to co mi pierwsze przychodzi
na myśl:
- bezsensowne przemyślenia po atakach rekina (każdy normalny człowiek, by jak najszybciej
starał się odpłynąć najdalej od miejsca ataku póki rekin ma zajęcie, a nie przez kilka minut
tkwić w miejscu i rozmyślać nad śmiercią kolegi, który chwile wcześniej został pożarty)
- w końcowej fazie filmu, gdy byli już blisko tej wysepki skalnej, postanowili zrobić sobie
bezsensowny postój na klifie, po którym to zamiast popłynąć na wysepkę skalną bohater
popłynął po pływak do którego miał mniej więcej taką samą odległość jak do wysepki, było to
dla mnie nie zrozumiałe, gdyż cały film radził sobie bez pływaka, a nagle gdy zostało mu do
przepłynięcia ostatnie kilkanaście/dziesiąt metrów uznał, że przyda mu sie pływak?
- do wyspy podpłyneli z najstromszej strony i przez dobre kilka minut próbowali się na nią
wdrapać, każdy kto ma rozsądek opłynął by cała wysepkę i wybrał najdogodniejsze miejsce

ocenił(a) film na 6
gerwazy_3

Twój temat świetnie oddaje moje odczucia po filmie. Ocena też.
Co do scenariusza, to jest on pewnie oparty na relacji panienki, która przeżyła, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że taka wypasiona łódka, wypływająca na pełnomorski rejs nie miała na pokładzie żadnych kapoków. To byłby szczyt lekkomyślności. A kapoki lepiej nadawałyby się do utrzymywania rozbitków na wodzie niż kawałki deski.

ocenił(a) film na 4
gerwazy_3

Nie no z tą samą odległością do wyspy i deski bym nie przesadzał;)

Mnie najbardziej rozbroiła ofiara nr 2, która to dowiedziała się że do wyspy jest 15-20 km i uwierzyła na słowo, że będą to płynąc w okolicach 3 godzin. Nie chciałbym jej martwić, ale to byłoby w tempie najlepszych pływaków na świecie na otwartych akwenach. A jeśli by to było 20 km, to już byłby jakiś nadludzki czas. Tym bardziej że prąd miał być w początkowej fazie niekorzystny. W takich warunkach tempo 1 km/h to by był dobry wynik dla przeciętnego Kowalskiego.

ocenił(a) film na 7
gerwazy_3

pamiętaj że po takim czasie w szoku rozsądek by ciebie też opuścił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones