PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 866
ocen
8,0 10 1 167866
7,5 35
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

Ze slowem rain man spotkalem sie w muzyce spiewa o nim Eminem i inni artysci wiecie co znaczy to slowo ?? kogo okresla ?? Troche mi to zajelo az znalazlem rain man = szatan

ocenił(a) film na 8
portal5

Oglądałeś film? Jest tam dokładnie wyjaśnione co to znaczy. Rainman to Raymond.

portal5

Fakt artyści typu Jay-Z, Rihanna używają tego pojęcia w tym znaczeniu.

portal5

/watch?v=em-5kpTUHqU luknij to a się dowiesz :)

ocenił(a) film na 9
dosia321

Co to znaczy looknij? Jesteś Polką czy jakimś pieprzonym Amerykańskim Frankensteinem? Nie komentuj takich dzieł jak to proszę. Polecam Tobie filmy typu " To nie tak jak myślisz kotku".... A poważne filmy zostaw ludziom którzy znają się na rzeczy.

ocenił(a) film na 9
AndcRew

Tak się potocznie mówi i nie ma w tym kompletnie nic złego. To Ty wyszedłeś na kretyna wsiadając na bogu winną dziewczynę.

ocenił(a) film na 9
Eldharon

Wyszedłem na obrońcę polskiego języka. Słowa typu "looknij", "mega" po prostu go niszczą.

ocenił(a) film na 6
AndcRew

Na cholerę oglądasz Amerykańskie filmy? Przecież to one w dużym stopniu wnoszą amerykański slogan do języka Polskiego.

ocenił(a) film na 9
sysunia22

Nie. To nie filmy są winne, a ludzie.

ocenił(a) film na 6
AndcRew

Filmy nie biorą się znikąd

ocenił(a) film na 8
portal5

Opadły mi wszystkie kończyny i jeszcze szczęka. Może lepiej idź pooglądaj jakieś prostsze filmy?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Mateo_SF

Współczuję, że miałeś 'drzazgę w chu....u'. Gdybym była nie miła, to bym zaczęła tego użytkownika obrażać, jak Ty mnie. Jego pytanie jest po prostu idiotyczne, bo kumulacja filmu następuje, kiedy Charlie dowiedział się, że Raymond to jego wymyślony przyjaciel z dzieciństwa Rain Man... Więc jeśli ktoś oglądał film, to nie mam pojęcia, jak mógł nie uchwycić tej sceny.

Kij_z_tym

Może też miał drzazge w chu...u :P

ocenił(a) film na 8
Mateo_SF

Ten komentarz Ci się udał ;) wybaczam mu, to wszystko wina drzazgi.

portal5

RainMan to szata jak choćby z kawałka Eminema czy np Tom Cruise,który należy do sekty scjentologów,która jest powiązana z Illuminatami.

ocenił(a) film na 9
g_lox

Jakiego za przeproszeniem Eminema?! To zwykły złodziej. Moja ulubiona jego piosenka okazała się być ukradzionym hitem zespołu Aerosmith "Dream on". Od tego czasu postrzegam go jako beztalencie, i złodzieja. Co to za problem znaleźć podkład i rymować do niego swoje teksty? Zerżnąć każdy potrafi, ale jak przychodzi do komponowania to chętnych ni ma! W latach 80 było inaczej. Panowała zasada że jeśli nie umiesz to nie tworzysz.... i nagle zostały stworzone Hity które będą puszczane przez następne stulecia; Ja odziedziczyłem gust po Ojcu, i mam nadzieję że moje dzieci będą mieć tak samo. W ten sposób nie nastąpi kres dobrej muzyki. Dzisiejsze Hity są robione dla ludzi których rodzice wyrzucili z domów, bo nie widzieli nadziei na porządnych ludzi i mieli rację! Dzisiejsza Pop kultura to śmiech i śmiać się będę ze swoimi potomkami do rozpuchu!

AndcRew

Dobrze się czujesz,bo nie rozumiem co to ma wspólnego z moją wypowiedzią...

AndcRew

Zrozum pojęcie samplingu i granicy dozwolonej na samplowanie z utworów.Akurat ja szczerze mówiąc też nie lubię samplingu(podkradania części z innego utworu,że tak to prymitywnie napisze).Sam komponuję muzykę i robię to od zera,nie używam sampli,nie kradne z innych utworów.Lepsza zabawa skomponować całość samemu.Pozdro

ocenił(a) film na 9
g_lox

Muzyka jest dla artystów, a nie dla zwykłego Bolka z ulicy. A przytaczanie Eminema nie ma kompletnego sensu. Ten facet żyje dzięki historii swojego życia która mogła się w ogóle nie wydarzyć! Mam w dupie jego życie, liczy się muzyka, a jest ona za przeproszeniem do dupy. Nie chce mi się robić wykładu z muzyki, bo szkoda czasu. Dzisiejsza muzyka pokazuje jak marny jest gust dzisiejszych ludzi - oni sami się nie szanują łykając każde gówno z telewizji. Tylko jeszcze dodam że w Rapie zazwyczaj leci jedna linia melodyczna powtarzana co ok 10 sekund... zajebiście trudne gówno!

AndcRew

Dlatego wolę muzykę filmową :)

AndcRew

Wiem, że dość stary post, ale rozbawił mnie, więc chciałam skomentować dwie rzeczy:

Napisałeś najpierw, że Twoja ulubiona piosenka z jego repertuaru okazała się być ukradzionym hitem, a później, że jego muzyka jest do dupy. Serio, całe zdanie o muzyce zmieniłeś po tym jednym przypadku?

I co ważniejsze - pomijając już, że żadnego przewinienia tu nie było, to smutny jest fakt, że poznałeś jego twórczość wcześniej, niż Aerosmith. Nawet uznałabym to za dziwne, bo jednak oryginał był hitem. Przy okazji, oskarżanie tutaj o coś Eminema to tak, jakby wieszać psy na Aerosmith za to, że wiele osób przypisuje im piosenkę "come together" pomimo tego, że oryginalnie była Beatlesów :)

Może jeszcze dodam, że ciężko, żeby w rapie była urozmaicona linia melodyczna - zazwyczaj polega on na tym, żeby można było wszystko charakterystycznie zrymować, aby trzymało się to z podziałem na zwrotki i refren. Ba, większość piosenek tak ma :) Za to artyści potrafią dokładać do tego skomplikowaną melodię, która pomimo tego, iż nie jest motywem przewodnim, daje dobre wrażenie :)

No, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
AndcRew

Hahaha matko człowieku, ty jesteś jebnięty :D rozbawiło mnie to strasznie :D tak strasznie zaleciało cebulą i skarpetkami od sandałów ;p

użytkownik usunięty
portal5

Nie chodzi o szatana, a o iluminatów!

ocenił(a) film na 8
portal5

Wg mnie tu chodzi o podobieństwo fonetyczne. "Rey, man", "Rainman".

portal5

To masoński film więc nie dziwota że chodzi o Lucyfera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones