Rain Man

1988 2 godz. 13 min.
8,0 160 443
oceny
8,0 10 160443
62 204
chce zobaczyć
7,4 18
ocen krytyków
{"rate":7.38889,"count":18}

Charlie (Tom Cruise) dowiaduje się, że ojciec, który go porzucił wiele lat temu, zmarł. W testamencie został zamieszczony tajemniczy wpis o tym, że Charlie ma brata Raymonda (Dustin Hoffman), zamkniętego w domu opieki. Raymond, mimo choroby, umie w pamięci rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne z niesamowitą szybkością. Ojciec zostawił swoją fortunę Raymondowi, który nawet nie rozumie, do czego służą pieniądze. Charlie jest rozgoryczony faktem, że ojciec trzymał w tajemnicy życie Raymonda. Wykrada on brata z zakładu i razem wyruszają w podróż, aby się poznać.

Młody biznesmen, Charlie Babbit przeżywa poważne kłopoty finansowe w swojej firmie. Kiedy umiera jego ojciec okazuje się, że cały majątek zapisał na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa cierpiący na autyzm brat Charliego - Raymond.
Charlie porywa brata mając nadzieję na uzyskanie połowy spadku. W trakcie podróży, pomiędzy braćmi nawiązuje się uczucie przyjaźni i miłości.

gonia
opis użytkownika

Charlie Babbit zajmuje się handlem samochodami. Pochłonięty robieniem pieniędzy lekceważy wszystko inne w życiu. W toku starań o przejęcie spadku po zmarłym ojcu, dowiaduje się, że ma starszego brata, już w dzieciństwie umieszczonego w klinice psychiatrycznej. Raymond cierpi na szczególną odmianę autyzmu. Pogrążony w sobie, lękający się realnego świata, chroni się wśród rytuałów i znaków dostarczanych mu przez telewizję. Ma niezwykłe zdolności - błyskawicznie mnoży sześciocyfrowe liczby i zapamiętuje pół książki telefonicznej - lecz nie wie ile kosztuje porcja lodów. Charlie, chcąc odzyskać spadek przyznany bratu, porywa go ze szpitala i podczas długiej podróży przez kraj opiekuje się nim, z konieczności. Zaczyna go rozumieć, stopniowo dojrzewa emocjonalnie i otwiera się na świat wartości. Ale Raymond musi wrócić do szpitala...

Ponk
opis użytkownika

Charlie Babbitt ma kłopoty finansowe, które rozwiązać może spadek po zmarłym ojcu. Niestety wszystkie pieniądze trafiają do szpitala zajmującego się chorymi psychicznie. Idąc śladem pieniędzy Charlie odkrywa, że ma starszego brata. Raymond cierpi na autyzm. Charlie porywa Raymonda licząc, że przejmując nad nim opiekę otrzyma pieniądze ze spadku.

chris_2
opis użytkownika

Charlie Babbit (Tom Cruise) to karierowicz i spryciarz, ale interesy nie idą mu najlepiej. Dostaje wiadomość o śmierci ojca, z którym od dawna się nie kontaktował. Cały majątek ojciec zapisał nieznajomemu, przebywającemu w zakładzie specjalnym w Wallbrook. Okazuje się, że Charlie ma brata, Raymonda (Dustin Hoffman), który cierpi na autyzm. Jest wściekły, że to upośledzonemu bratu przypadła w udziale cała fortuna. Postanawia zaopiekować się Raymondem, by wymusić na nim prawo do połowy spadku. Wykrada brata z zakładu i razem wyruszają w podróż.

Beta
opis użytkownika

Młody biznesmen z kłopotami finansowymi, Charlie Babbit (Tom Cruise), dowiaduje się, że jego zmarły ojciec zapisał swój majątek ekskluzywnemu domowi psychiatrycznemu. Poróżniony z ojcem za jego życia, rusza na miejsce wykłócać się o spadek i dowiaduje się, że ma o 20 lat starszego, cierpiącego na autyzm, brata. Zamknięty w sobie Raymond (Dustin Hoffman) ma niezwykłe zdolności - błyskawicznie mnoży sześciocyfrowe liczby i potrafi zapamiętać pół książki telefonicznej. Charlie, chcąc odzyskać spadek, porywa Raymonda ze szpitala. W trakcie długiej podróży przez kraj bracia zaprzyjaźniają się.

Klinar
opis użytkownika

Charlie Babbit (Cruise) to młody biznesmen, który przeżywa poważne kłopoty finansowe w swojej firmie. Kiedy umiera jego ojciec okazuje się, że cały majątek zapisał na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa cierpiący na autyzm brat Charliego ? Raymond (Hoffman). Charlie porywa brata, mając nadzieję na uzyskanie połowy spadku. Początkowo Raymond doprowadza go do szału, jednak z czasem wyciąga Charliego z jego egoistycznej rzeczywistości, a wraz z wzajemnym zrozumieniem, między braćmi nawiązuje się uczucie przyjaźni i miłości.

opis dystrybutora dvd

Młody przedsiębiorca z kłopotami finansowymi, Charlie Babbit (Tom Cruise) dowiaduje się, że jego ojciec, z którym był skłócony i którego opuścił lata temu, nie żyje. W spadku po nim dziedziczy jedynie stary samochód i róże, a warty 3 mln dolarów dobytek, ojciec zapisał pewnemu pacjentowi domu opieki. Okazuje się, że dziedzicem fortuny jest jego autystyczny brat Raymond (Dustin Hoffman), o którego istnieniu nie miał pojęcia. Biznesmen postanawia odzyskać należną mu połowę spadku...

Kij_z_tym
opis użytkownika

Ojciec Charliego Babbitta (Tom Cruise) miał kabriolet, którym jego syn bardzo chciał się przejechać. Gdy chłopak miał szesnaście lat i przyniósł do domu świadectwo z samymi najlepszymi ocenami, poprosił ojca o możliwość prowadzenia luksusowego auta. Po uzyskaniu odpowiedzi odmownej wziął auto bez pytania. Ojciec zgłosił kradzież, przez co Charlie spędził dwa dni w areszcie. To zdarzenie poróżniło mężczyzn. Syn, który miał żal do swojego taty o to, że ten nie potrafił okazywać miłości i był zbyt wymagający, zerwał z nim wszelkie kontakty.

Po latach Charlie jest wziętym biznesmenem, który jednak nie potrafi sobie poradzić z problemami finansowymi i galopującymi terminami. Jego ojciec umiera, zostawiając po sobie pokaźny majątek. Charlie dziedziczy jednak tylko samochód i różane krzewy. Duża suma pieniędzy trafia do Raymonda (Dustin Hoffman), jego starszego brata autysty, którego istnienie było dotąd utrzymywane w tajemnicy. Jako że Ray nie zna nawet wartości pieniądza, Charlie decyduje się porwać go i wyłudzić pieniądze, które jego zdaniem mu się należą.

Evangarden
opis użytkownika