PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569312}

Rammbock

Rammbock: Berlin Undead
5,4 1 161
ocen
5,4 10 1 1161
Rammbock
powrót do forum filmu Rammbock

Dobre kino o zombie, fakt fabuła jakaś wielce pomysłowa nie jest jezeli chodzi o tę tematykę (
chociaż trza przyznać, ze sama końcówka była zajebiscie popie...) ale w horrorze
najważniejszy jest dla mnie klimat i groza, a tego pierwszego na pewno tutaj dużo było:
niesamowicie przytłaczająca, klaustrofobiczna atmosfera, która potęguje napięcie uzyskana
dzięki nietypowej lokacji jaką jest stara kamienica. Scen mega strasznych nie było zbytnio, ale
uczucie zmęczenia, czy nudy było mi dalekie. Co do fabuły jeszcze wracając, to oprócz całego
tego zgiełku zombie, były tam jakieś poboczne wątki, z czego na pierwszy plan wychodzi
odzyskanie przez gl. bohatera swojej ex. Postacie mogłyby być bardziej rozwinięte, ale jak na
taką ilość czasu to nawet spoko. No i zdecydowanie na plus kilka humorystycznych wstawek
jak dajmy pościg matki za dzieckiem xD. Reasumując jest to całkiem sprawne zrealizowane
kino bez wielkiego budżetu ( nie ma co się spodziewać wielkich efektów, czy bogatej
scenografii ), a bardzo klimatyczne, a samą miałkość budżetu w tym przypadku uznałbym za
plus.

ocenił(a) film na 9
Sparow5

Bardzo dobry film, który śmiało polecam.
Z Twoim wpisem w zasadzie się zgadzam - nie wiem jedynie czemu końcówkę uznajesz za popie...

Film ma doskonałą scenerię co również potęguje mroczny i duszny klimat. Wielkim plusem jest muzyka - szczególnie zakończenie filmu.
Dobra charakteryzacja i świetna praca fachowców od kamer i oświetlenia. Gra aktorska dobra, co w horrorach często kuleje.
W zasadzie muszę stwierdzić, że jest to jeden z lepszych filmów zombie ostatnich lat.

PS. I nie sugerujcie się wpisami gówniarzy wychowanych na Resident Evil. Jest to kawał dobrego kina - zdecydowanie dla zwolenników Romero z odrobiną Jaume Balagueró (Rec). Nie polecam zaś dzieciakom oczekującym na kolejny amerykański "produkt" ociekający krwią w rytmie wybuchających samochodów.

ocenił(a) film na 6
Sparow5

Film przez jakieś 3/4 ma dobry klimat zaszczucia i pułapki, ale ogólne wykonanie trochę kuleje, poza tym ten ich sposób na zombiaki jak dla mnie był wzięty z jakiejś taniej komedii i popsuł końcówkę.

ocenił(a) film na 8
Sparow5

zgadzam sie , swietny klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones